Jako by se roztrhl pytel se všemi skvělými radami, které nás nabádají následovat hlas svého srdce, zahodit všechny okovy běžného života, všechna ta musím a nemohu, a ponořit se do opravdivého proudu žití, nechat se nést vzedmutou vlnou a dělat jen to, co nás baví.

Rada to není tak úplně zcestná. Dělat, co nás baví, je skvělé a žádoucí. A je dobré o tom nejen snít. Jenže lehko se to řekne, hůř už dělá. Popravdě – jsi právě teď v situaci, tak jak jí žiješ a máš, že můžeš z fleku začít dělat to, co tě baví? Pokud by to tak bylo, pravděpodobně by tě tyto řádky už nezajímaly. Takže otázka je: Jak se dostat do stavu, kdy můžeš dělat, co tě baví?

Srovnej si v hlavě, co chceš dělat

Podívej se nejdřív na své sny. Část z vás ještě snít nezačala a ani neví, co by je bavit mohlo. Další část sní, ale něco vám brání – strachy převlečené v různých róbách a často nikoliv svátečních. A ta největší část z vás na své sny už rezignovala. Měli jste je, ale byly možná příliš smělé, příliš jiné, příliš složité… byly prostě příliš. Ať jsi v jakékoliv fázi, to nejdůležitější pro začátek je uvědomit si, že to není status quo.

Vše se mění. Měníš se ty i tvé sny. Ale to neznamená, že mizí. Jsou tady, jsou stále tvoje a nikdo jiný, než ty je nemůže naplnit. Jsou součástí tvého života a na tobě je postarat se, aby s tebou neodešly na onen svět. Potřebuješ je jen znovu vidět. Potřebuješ jim znovu dodat barvu a živost. Potřebuješ uvěřit, že tohle jeviště čeká jen na tebe. Čeká, až se postavíš do záře reflektorů a začneš hrát svou roli. Tu hlavní!

Přečti si také:   4 tipy, jak se stát milionářem v mladém věku

Začni si věřit

Tak to je. A kouzlo, které tě postaví na nohy a dodá odvahu znovu snít, je víra. Žádné pánbíčkaření, ale víra v sebe sama a vlastní sny. Víra, která přichází společně s tím, že cítíš, že si něco takového zasloužíš. Že si můžeš dovolit plnit si své sny. Že i ty si zasloužíš být happy a mít naplněné sny.

Tyhle staré programy plné sebekritiky a výčitek se s tebou táhnou už od dětství a nezbavíš se jich prostým pozitivním myšlením. Je potřeba jít hlouběji. Opravdu uvnitř začít respektovat své zvláštnosti. Vnímat, co ti přináší radost a kdy cítíš příliv energie. A věřit těmto pocitům, že tě neklamou. Věřit, že je můžeš směle následovat.

Uznání sebe, svých potřeby a citů, svých hranic a schopností přichází se sebeláskou. Ta posiluje tvoji víru v sebe a život. Posiluje víru v pravdivost tvých snů. A když se můžeš na sebe spolehnout, můžeš se spolehnout i na své sny a pak dělat to, co tě baví.

Konej

Spousta lidí o svých snech pouze sní, což by dávalo smysl. Ale pro neproměnit sny v realitu? No není sen žít svůj sen? Proto přestaň jen snít a konečně začni konat. Napiš si na kus papíru, co chceš, co je tvůj cíl. K tomu si napiš jednotlivé body, jak toho dosáhnout. A pak už se odhodlej a vydej se na svou úžasnou cestu.

A jestli je tvůj sen pracovat jako digitální nomád, přečti si, jaké jsou možnosti brigády online.