Studuješ nebo si chceš vydělávat i na cestách? Pak nejjednodušší způsob je brigáda online, která tě nebude svazovat tak jako docházení na pracovní místo. Kde hledat?

Práce online s výplatou ihned

Od psaní přes grafiku až po překlady. To vše můžeš dělat online. Jak na to?

Copywriting

Baví tě psát? Pak máš vyhráno! Nejjednodušší způsob, jak si najít brigádu online, je zamířit na platformy, které nabízejí služby copywritingu. Co to znamená? Podnikatelé poptávají články na své weby. Tvým úkolem je článek na zadané téma napsat. Jakmile ho napíšeš a odevzdáš, zprostředkovatelská platforma ti vyplatí předem určenou částku. Skvělé je, že si od tebe platformy neberou žádné poplatky za registraci, vše jde na účet zadavatele článku.

Info: Chceš získat referenci? Napiš článek pro Studentify.cz. Uveřejníme ho pod tvým jménem. V případě zájmu nám napiš na info@studentify.cz.

Grafika a videa

Umíš vytvořit video nebo logo či navrhnout etiketu? Pak i takové práce můžeš dělat online. Stejně jako u psaní, tak i pro tyhle online brigády existují platformy skrze které svá díla prodáš.

Překlady

Baví tě jazyky? Dokážeš přeložit text z nebo do cizího jazyka? Pak tvé služby určitě rádi využijí lidé, kteří překlady poptávají.

TIP: Stovkomat.cz je právě takovou platformou, kde můžeš psát články, tvořit grafiku či videa nebo nabízet překlady. A taky mnoho dalšího. Pokud ti není cizí ani angličtina, mrkni na Fiverr.com.

Brigáda online, která přeroste v online práci

Chceš mít online práci, která ti bude vydělávat pravidelně? Pak si založ výdělečný web. Není to sice brigáda, která ti přinese peníze okamžitě, ale jakmile budeš mít fungující navštěvovaný obsahový web, můžeš pracovat online odkudkoliv a mít pravidelný a dlouhodobý příjem. Jak na to?

Přečti si také:   Chceš dobře placenou práci? Absolvuj rekvalifikační kurz

Práce online: Výdělečný web

Vytvořit si vlastní web se může zdát být složité, ale věř nám, nemusíš mít znalosti z programování – zvládne to úplně každý. Cílem je web naplnit zajímavými články na témata, která lidé vyhledávají na Seznamu nebo Googlu. To ti přivede návštěvnost. Pak už stačí k vydělávání zapojit affiliate marketing, publikovat placené články nebo na web nasadit placené reklamy.

affiliate-marketing

Affiliate marketing

Affiliate marketing je způsob, jak vydělávat online. Existují tzv. affiliate sítě, které zprostředkují partnerství mezi e-shopy či službami (to jsou affiliate inzerenti) a affiliate partnery – lidi, kteří mají svůj web (nebo populární Facebook či Instagram profil). Pak už to funguje jednoduše. Affiliate síť vygeneruje odkaz, affiliate partner ho vloží na svůj web a návštěvník webu se přes něj proklikne na e-shop a něco koupí. Affiliate partner má pak z objednávky provizi. Ta se může pohybovat od 2 i do 40 % z ceny objednávky, v závislosti na segmentu, který e-shop prodává.

TIP: Chceš vydělávat pomocí affiliate marketingu? Pak tě krok za krokem od založení webu po fungování affiliate marketingu až po nasazení odkazů na tvůj nový web provede kurz Affiliate výzva. Tady máš slevu 30 %: Stačí při koupi zadat kód JAKTOVYBRAT a je to. Zajímají tě zkušenosti s kurzem? Přečti si recenzi Affiliate výzvy.

Prodej placených článků

Na svém webu můžeš taky vydělávat díky publikaci placených článků. Opět existují platformy, které ti to umožní. Které to jsou?

Placené reklamy na webu

Třetí možností, jak vydělávat online se svým webem je nasadit na něj placené reklamy. Nejsnadnější způsob je použít Google AdSense, služba která tě provede nastavením krok po kroku, ani tady nepotřebuješ programátorské znalosti.

K psaní článků se ti může hodit informace, jak napsat recenzi nebo si přečti, jaké jsou nejčastější chyby v češtině.