Magnetická tabule na zeď je deska, která má na povrchu kovovou vrstvu a umožňuje přichytit magnety, magnetky a magnetické fólie. Magnetické tabule na zeď jsou obvykle používané pro vzdělávací, prezentační nebo organizační účely.

Bývají umístěné v učebnách, konferenčních místnostech, kancelářích i domácnostech. Na magnetické tabuli mohou být přicvaknuté magnetické symboly, papíry či dokumenty, návody, postupy, plány, fotografie, kresby a další tiskoviny, které lze snadno přesouvat nebo odejmout.

Magnetické tabule můžete popisovat fixy

Zároveň bývají magnetické tabule popisovatelné fixy na whiteboard – bílé tabule. Magnetické tabule se vyznačují svou všestranností a praktičností, protože umožňují prezentaci a organizaci informací různými způsoby. Lze je snadno vymazat a znovu použít. Oblíbené jsou i magnetické tabule pro děti.

Nalepovací magnetická tabule na zeď

Kromě plechových tabulí pro magnety si můžete pořídit slabou kovovou či pokovenou samolepicí fólii. Nalepovací magnetická tabule může být tak na jakékoliv stěně, boku skříně, dveřích či jiném rovném nebo dokonce mírně zaobleném povrchu.

Pokud vaše stěna není dokonale rovná, je lepší pořídit samolepicí magnetickou tabuli s pěnovým lepidlem, které jemné vyrovnosti vyrovná.

Při nalepování magnetické tabule na suchou a čistou stěnu je důležité tabuli k povrchu na chvíli řádně přitlačit, aby se dobře aktivovala lepicí vrstva.

Samolepicí magnetické tabule mívají tloušťku od 0,5 do 1 milimetru a rozměry například 100 × 60 cm, 120 × 90 centimetrů, seženete je ale i v metráži.

magneticka-tabule-na-zed

Různé velikosti i tvary magnetických tabulí

Magnetické tabule jsou vyráběné v různých velikostech, od menších tabulek, které se používají jako domácí organizéry, po větší tabule, jež jsou vhodné pro prezentace a výukové účely. Povrch magnetické tabule bývá z lakované oceli.

Přečti si také:   Pro hodinkové nadšence: Nový podcast Tik Talk

Pro psaní na magnetické tabuli se obvykle používají suché vymazatelné fixy, které nezanechávají stopy na povrchu a lze je snadno vymazat hadříkem nebo houbou.

Černé magnetické tabule na zeď pro psaní křídami

Existují i černé magnetické tabule pro psaní křídami. Fungují stejně jako bílé – i na ty černé můžete přicvaknout magnety. Popisovat se dají školními i barevnými křídami.

Magnetické tabule se často používají pro výuku a prezentace ve školách, kancelářích a jiných pracovních prostředích. Jsou také oblíbené v domácnostech pro organizaci a plánování rodinných aktivit, nákupních seznamů, receptů a dalších informací.

Některé moderní magnetické tabule jsou vybavené elektronickými funkcemi, jako jsou dotykové obrazovky, zvukové reproduktory a funkce propojení s počítačem. Tyto funkce umožňují vylepšit interaktivitu a uživatelskou zkušenost při využívání magnetických tabulí.

magneticka-tabule

Co přicvaknout na tabuli? Kancelářské magnety i magnetky

Na magnetické tabuli dobře drží neodymové kancelářské magnety, magnetky na ledničku, také magnetické fólie i rámečky, barevné magnetické figurky či běžné neodymové magnety – válečky, kuličky, kostky. Veškerou magnetickou výbavu i tabule pořídíte třeba na webu Unimagnet.cz.