Praha nabízí širokou škálu zajímavých míst. Na Karlově mostě se tak alespoň jednou v životě ocitl snad každý Čech a patrně neexistuje nikdo, kdo by nepoznal charakteristickou siluetu Pražského hradu. Kromě těch nejznámějších lokalit však skýtá i některé skryté poklady. Které to jsou?

Praha 5 nabídne historii i přírodu

Jednou ze zajímavých, ale dosud poněkud opomíjených částí Prahy je určitě městská část označovaná jako Praha 5. Z hlediska katastrálního území je „pětka“ vymezená oblastí těchto čtvrtí: Hlubočepy, Košíře, Motol, Radlice a Smíchov a části katastrálních území Jinonice, Malá Strana a Břevnov.

Nachází se tu mimo jiné jedno z údajně vůbec nejkrásnějších míst z celé Prahy. Je jím Prokopské údolí, místními nazývané familiárně Prokopák. Jedinečná přírodní lokalita je tvořena skalnatým údolím Dalejského potoka. Vzácná je lokalita z hlediska geologie, fauny i flóry.

Praha 5 má co říci nejen milovníkům přírody, ale také historie. Ostatně osídleno bylo toto území podle současných poznatků již v pravěku. Jednou z nejstarších zdejších památek je kostel sv. Vavřince ve starých Butovicích, které jsou dnes součástí Jinonic. Stavba je románského původu, udává se, že vznikla již v 11. století.

praha-5-byty

Městská část pravidelně ožívá kulturou

Městská část samozřejmě pravidelně ožívá i četnými kulturními akcemi. Asi nejznámějším centrem kulturního života je v této lokalitě smíchovské Švandovo divadlo. Inscenace zde pravidelně hraje jak stálý soubor, tak i hosté. Koho by lákalo spíše využití kina, rozhodně může zavítat do OC Nový Smíchov, kde funguje multikino Cinema City.

Pokud bychom tak měli parafrázovat klasika, s jistou nadsázkou můžeme říci, že na Praze 5 by chtěl bydlet každý. Což není pouze úsměvným konstatováním. V současné době skutečně vzniká celá řada projektů, které se snaží vytvářet dostupné bydlení pro všechny, jež uvažují, že by si právě tady pořídili svoje vlastní bydlení.

Přečti si také:   5 e-sport hráčů s nejvyššími výdělky na kontě
super-bydleni-praha

I pro mileniály je vlastní bydlení priorita

Jedním z nich je i bydlení u parku Klamovka ve stejnojmenném rezidenčním projektu Vilapark Klamovka. Ten nabízí osobité bydlení využívající všech výhod této lokace: Majitel bytu se nemusí vzdávat všech žádných benefitů velkého města, ale současně má možnost kdykoli trávit čas v přírodě.

To je důležité zejména s ohledem na to, kdo nyní s potřebou zařídit si samostatný život na bytový trh vstupuje. Současnámladá generace upřednostňuje vyvážený vztah mezi osobním a profesním životem. Opakovaně se v průzkumech ukázalo, že takzvaní mileniálové jsou vysoce kreativní a velmi jim záleží na sociálních vazbách. Stejně tak nejsou naklonění kompromisům a jsou si vědomi cílů, jichž chtějí dosáhnout.

Některé postoje se ale napříč generacemi nemění. I pro současné mladé dospělé představuje vlastní bydlení jednou z důležitých životních priorit. Projekt Vilapark Klamovka moderní standardy naplňuje beze zbytku. Nový byt na Praze 5 si tak můžeš vybrat i ty.