Hledáš si nové bydlení? Ať už je to nastálo, nebo jen dočasně, neudělej chybu kvůli tomu, že nevíš, co se v oblasti tvého studentského bydlení bude nacházet. Zjišťovat informace o konkrétní lokalitě však může být poměrně zdlouhavé a vyžaduje opravdu podrobný průzkum. Naštěstí ale existuje nástroj, se kterým najdeš bydlení, které bude úplně nejlepší podle tvých kritérií.

Co je GeoPas.cz?

Pod názvem GeoPas.cz se skrývá webová aplikace, která umožňuje vyhledávání rozmanitých informací o konkrétní lokalitě, která ti usnadní hledání, a to ať už se bude jednat o studentský byt, nebo když se rozhodneš investovat do nemovitostí.

Aplikace využívá mnoha zdrojů otevřených dat a vytváří z nich komplexní systém informací využitelných mnoha způsoby. Jednotlivé datové zdroje přitom mohou mít různé rozlišení, od krajů přes okresy a obce až po jednotlivé parcely a konkrétní adresy.

O službě GeoPas.cz se někdy mluví jako o „lepším katastru nemovitostí“, to je ale dost nepřesné. Množství informací, které GeoPas oproti katastru nabízí, je totiž výrazně větší, katastrem to vlastně jen začíná. Katastr není nic jiného než seznam vlastníků nemovitostí. Oproti tomu GeoPas dokáže poskytnou téměř kompletní pohled na danou lokalitu.

Víc než jen katastr

Pokud sháníme bydlení, zajímá nás nejen to, o jakou parcelu se jedná, stejně tak nám jde o to, abychom měli přehled o všem, co bude pro nás důležité.

Míra kriminality, čistota ovzduší a typ škodlivin, počet bank či obchodů… to vše jsou důležité informace, které ovlivňují kvalitu bydlení a života v dané lokalitě. Také ekonomická situace nebo skladba obyvatel v konkrétní oblasti je podstatná informace, a je třeba jí brát v potaz, zvláště pokud se v ní chystáš i podnikat.

To vše a mnohem více je v aplikaci GeoPas zpracováno velmi přehledně, formou interaktivní mapy, ve které si lze přidávat a odebírat jednotlivé vrstvy podle potřeb. Vyhledávání je snadné a vlastně i zábavné.

Přečti si také:   Zjisti i ty, jak se recykluje plast: Možná tě to překvapí
Kriminalita ČR mapa GEOPAS.cz

Jak se s GeoPasem pracuje?

Jednoduše. Do jeho vyhledávače zadáš název místa. Může jím být název města či obce, stejně jako konkrétní adresa s ulicí a číslem popisným. Prostřednictvím intuitivních ovládacích prvků je potom možné zobrazovat a skrývat přesně ty vrstvy, které jsou potřeba.

Kolik to celé stojí?

Říká se „to nejlepší nakonec“. A v tomhle případě to platí bezezbytku. Přemýšlíš, kolik taková pěkná a užitečná věc stojí? Možná tě překvapí, že ve skutečnosti nestojí vůbec nic.

GeoPas.cz je totiž aplikace, do níž může vstupovat kdokoliv a zcela zdarma. Stejně tak je ale na místě si uvědomit, že provoz aplikace tohoto typu je poměrně náročnou záležitostí a přijmout fakt, že z toho důvodu platí určitá omezení. Nejedná se ale o žádná omezení funkčnosti. Omezení je pouze z hlediska počtu přístupů, což zamezuje přetěžování aplikace.

Na web GoPas.cz je možná přistupovat ve třech režimech.

  • Tím prvním je režim nepřihlášeného uživatele, prostě kdokoliv, kdo náhodou kliknul na odkaz. I někdo takový má přístup ke všem funkcím a informacím. Jen musí počítat s tím, že třeba k adresám či parcelám má 20 přístupů za den, k informacím na úrovní krajů 60 přístupů za týden apod.
  • Přitom ale stačí, aby sis založil zdarma uživatelský účet a limity na počet přístupů se ti zvednou dvakrát. 120 přístupů za týden k informacím o krajích, 200 přístupů k vyhledávání… to už je slušná porce, se kterou si většina běžných uživatelů bez problémů vystačí.
  • Pokud by ti ale ani to náhodou nestačilo, můžeš se dohodnout na placeném plánu, který bude ušitý přesně na míru tvým potřebám a požadavkům.