Po celoročním náročném studiu si můžeš jako odměnu, místo dovolené s rodiči, dopřát léto plné zábavy a hudby, dobrého jídla a přátel na hudebním festivalu. Letních festivalů je po celé republice nepřeberné množství a každý si tak dokáže vybrat ze svého žánru ten nejvhodnější. Co s sebou na festival? A jakým nejčastějším chybám se vyvarovat? Čti dál a vše potřebné se dozvíš!

Co s sebou na festival

Dalo by se říct, že někomu budou stačit jen peníze a skvělá parta kámošů. Aby sis ale fesťák co nejvíc užil/a je dobré myslet, kromě základních položek, i na tipy, který ti festival zpříjemní a zpohodlní. Stan, karimatka, spacák a pár kusů oblečení je prostě základ všech základů, který si na festival zabalíš, máme tu ale pár tipů, které ti zaručeně zpříjemní pobyt.

Vyprošťovák

To je prostě must-have. Někdo jako vyprošťovák sice zvolí opět pivko nebo panáka, kterým začne svůj alkoholový den pěkně „nanovo“. Pokud ale nejsi ten typ člověka, který tohle snese a potřebuješ se opravdu dostat z kocoviny, je dobré mít u sebe tzv. vyprošťovák. Je to v zásadě kombinace vitamínů, jedlé sody a kyseliny vinné. Snižuje kyselost žaludečních šťáv a zaručeně tě postaví na nohy. Nejčastěji bývá buď v pytlíčku v podobě prášku nebo v šumivých tabletách, který rozpustíš v pet lahvi s vodou. Případně pro tebe máme i několik dalších tipů, jak na kocovinu.

Pitná voda

Pokud jedeš autem nebo máš prostor v batohu, není na škodu přibalit si s sebou alespoň pár lahví pitné vody. Kromě toho, že v ní rozpustíš vyprošťovák, může se hodit na běžné pití, když bývá v letních měsících opravu velké vedro. Dodržovat i pitný režim než ten alkoholový je vážně nutné. U stánků bývá zbytečně předražená. Můžeš ji použít i na mytí rukou, čištění zubů, popřípadě na celkovou očistu těla.

Power banka

Jedna z věcí, kterou pokud nemáš, tak tě dostane takřka po pár hodinách po příjezdu. Dneska už je sice drtivá většina fesťáků na takovou situaci připravená, proto jsou k dispozici chill zóny a relaxační hnízda, která jsou vybavená externím dobíjením. Bývá u nich ale velmi často obsazeno a navíc musíš u zdroje sedět a svůj smartphone si hlídat. Power banka je mnohem komfortnější řešení, a navíc její pořízení stojí pár korun a využiješ ji kdykoliv v budoucnu.

Přečti si také:   Festival Banát: Tentokrát v Česku!
co-s-sebou-na-festival

Kosmetické přípravky

Jasně, zabalíš si základní věci – kartáček, pastu, mýdlo, holky si přibalí make-up a tím to končí. Na víkend mi to přeci stačí. Jenže. Třeba takový opalovací krém jen málokoho napadne přibalit s sebou. A na festivalech je dost často buď prostě šílené horko nebo naopak prší. A většinou se není kam schovat. Navíc když jsi v zrovna na své oblíbené kapele nebo se zapomeneš někde v „kotli“ tak těch třicet ve stínu zkrátka nevnímáš. Ráno se probudíš kromě kocoviny s rudým čelem, nosem a rameny, a to rozhodně není sexy ani příjemné.

Vlhčené ubrousky stojí za to pořídit také. Pokud nejsi ve VIP zóně, většina toi toiek a umýváren není zrovna perfektně udržovaná, a to i přesto, že se je snaží pravidelně vyvážet a čistit. Při několika tisícovkách lidí to je zkrátka nadlidský úkon. Často chybí toaletní papír či mýdlo. Proto vlhčené ubrousky určitě přibal!

Záchranný kus žvance

Mít s sebou alespoň nějaké tyčinky, snack, konzervu. Něco, co tě zachrání v momentě, kdy jsou u stánků s jídlem brutální fronty, nebo když ti dochází peníze po tom, co si kupuješ už několikátý den čínské nudle za 195,- Kč.

Kondomy

Jo. Tohle je ošemetné téma. Málokdo si dovede představit hrátky takového stylu zrovna na fesťáku. Přeci tam všichni jedou hlavně za hudbou a zábavou, ale i na tento styl zábavy může dojít a nikdy nevíš, kdy potkáš sympatickou osobu, která tě oslní natolik, že si prostě dáš říct. Příjemná společnost, uvolněnost a pár a panáků v krvi je holt vražená kombinace. Klidně přibal pár balíčků navíc, kámoši ti poděkují.

Pláštěnka

Zabere fakt málo prostoru a na místě se zatraceně hodí. Není nad to, když se zrovna uprostřed koncertu strhne slejvák a jedinou svoji zabalenou mikinu máš rázem mokrou. Kde ji pak sušit? Kdo ti půjčí náhradní? V nejhorším případě vydržet v té mokré, to prostě nechceš.

A úplně poslední rada na závěr – začni pít, až po postavení stanu. Věř, že udělat to přesně naopak, je vstupenka do pekla. 

Enjoooyyy!

Přemýšlíš, kam se letos vydat? Už tvé uši zkřížil název Banát?