Chceš vyrazit na letní tábor do zahraničí, ale nevíš, jaké jsou tvé možnosti? V tomto průvodci se podíváme na tři hlavní typy letních zahraničních táborů a prozradíme, co každý nabízí.

Tábor v zahraničí pořádaný Čechy

Chceš zjistit, jak vypadá letní tábor, který se pořádá v zahraničí? Toužíš poznat novou kulturu, ale cizí jazyky nejsou tvým šálkem kávy? Pak pro tebe boudou vhodné tábory v zahraničí, které se nezaměřují na vzdělávání se v jazyce, ani je nenavštěvují cizinci. Takové tábory pořádané Čechy zajistí, že budeš mít kus domova s sebou, a zároveň ti umožní poznat kulturu země, kde bude tábor probíhat. Těm, kteří hledají větší kulturní a jazykovou výzvu, se budou hodit následující dva typy táborů.

Tábor v zahraničí pořádaný jazykovou školou

Chceš pilovat svou jazykovou dovednost? Pak ti na léto přijde vhod jazykový tábor organizovaný jazykovou školou, nebo jednoduše tábor, kde se jazyk vyučuje. Jazykové vzdělávací tábory obvykle kombinují intenzivní výuku jazyků spolu se sportovními a dalšími aktivitami. Nevýhodou však může být, že nejazykové aktivity zůstávají na okraji zájmu, což může omezit celkový táborový zážitek. Patříš-li k těm, kdo už jazyk aspoň trochu ovládají a raději budeš pilovat konverzaci prostřednictvím společných aktivit s mezinárodními účastníky, bude pro tebe v hodný následující typ tábora.

Mezinárodní tábor v zahraničí

Mezinárodní tábory v zahraničí představují vzrušující příležitost setkat se s vrstevníky z různých zemí a kultur. Chceš od rána do večera používat angličtinu v různých situacích? Pak je mezinárodní tábor skvělou příležitostí. Zdokonalíš jazyk v přirozeném kontextu, a ještě se třeba dozvíš, jak co funguje v jiných zemích. Nehledě na to, že se seznámíš se spoustou nových lidí, které pak můžeš v budoucnu navštívit v jejich zemích.

Přečti si také:   Hledáš studentské bydlení? Nejlepší lokality odhalí GeoPas

Ať už se rozhodneš pro kteroukoli z těchto možností, letní tábor v zahraničí ti nabízí nezapomenutelné zážitky, nové dovednosti a přátelství.