Svět je plný krásných měst. Některá jsou známá svou historickou architekturou, jiná moderními stavbami. Nejedna metropole se pyšní dechberoucí krajinou, ve které je zasazená. Úžasná atmosféra některých velkoměst je dokonalým koktejlem pro turisty. V tomto článku jsme se pokusili vybrat ty nejkrásnější města světa. Ne každému se samozřejmě budou líbit stejná města, ale třeba si některé z následujících destinací oblíbíš a při nejbližší příležitosti se tam vydáš.

Barcelona, Španělsko

Barcelona bezpochyby patří mezi nejkrásnější města světa. Byla založená už roku 300 př. n. l., kdy byla římskou kolonií. Je plná historie, ale také moderní architektury. Nejznámějšími stavbami v Barceloně jsou La Sagrada Familia, Casa Milà a Casa Batlló. Barcelona je také známá svými plážemi, kde můžeš nachytat bronz.

Paříž, Francie

Paříž je snem každého romantika. Neexistuje lepší místo na procházky po ulicích, posezení v kavárně nebo zamilovaný večer při svitu Eiffelovky. Paříž je také domovem nespočtu historických památek, jako je Notre Dame či Louvre. Unikátem v Paříži je také to, že je jediným městem na světě s více než dvaceti unesenými obrazy sv. Ludmily.

Dubrovník, Chorvatsko

Mezi nejkrásnější města světa patří i chorvatský Dubrovník. Historické jádro města je na seznamu UNESCO a není divu. Dubrovník je plný krásných staveb, které stojí za to vidět. Nejznámější jsou určitě dubové vstupní brány do města a palác Sponza. Dubrovník je také domovem slavného chrámu sv. Vlaha, který je největším chrámem na Balkáně. Chorvatsko však není jenom Dubrovník. Mrkni, jak může vypadat i tvá dovolená v Chorvatsku.

Istanbul, Turecko

Istanbul, dříve Konstantinopol, je historické město, které na seznamu nesmí chybět. Je plný krásných staveb, které stojí za to vidět. Nejznámější jsou určitě mešita Hagia Sophia a Sultán Ahmet Camii. V Istanbulu stojí také za návštěvu Palác Topkapi, který je sídlem bývalého sultána.

Přečti si také:   3 typy letních táborů v zahraničí: Který ti padne?

New York City, USA

New York City, město, které ničím nepřipomíná ostatní. Nejen že je plné krásných staveb, ale také má úžasnou atmosféru. Nejznámější památkou je určitě Statue of Liberty, která stojí na ostrově Ellis Island. New York City je také domovem slavného Empire State Building a Central Parku. Město, které nikdy nespí nabízí turistům spoustu zábavy a atrakcí.

Rio de Janeiro, Brazílie

Rio de Janeiro je město plné barev a radosti. Nejznámější památkou je určitě socha Krista Spasitele na Corcovado, jednoho z novodobých divů světa. Rio de Janeiro je také domovem slavného karnevalu, který se každoročně koná v únoru či březnu. Rio de Janeiro je plné zajímavých míst, jako jsou například favelas či pláže Copacabana a Ipanema.

Cape Town, Jihoafrická republika

Jestli plánuješ cestovat do Afriky, pak je Cape Town určitě město, které nemůžeš vynechat. Cape Town je domovem slavného Kaplického hradu a robinzonovské zoo. Nejznámější atrakcí Cape Townu je určitě ale Table Mountain, která se tyčí nad městem. Krom toho si v Cape Townu můžeš užít i plážový život. Město však nepatří ke zrovna bezpečným, proto je lepší chodit vždy v doprovodu a po setmění radši zůstat v hotelu.

Londýn, Velká Británie

Kdo by neznal Londýn. Je to město plné historie a krásných budov. Nejznámější památkou Londýna je určitě Big Ben, který je symbolem města. Krom toho by v Londýně nikdo neměl minout Buckinghamský palác, Tower Bridge či Westminsterské opatství. V Londýně si také určitě užiješ noční život. Hlavní město Velké Británie je plné klubů, barů a restaurací.

Tento seznam bychom mohli nekonečně rozšiřovat. Je na každém z nás, jaké město se nám bude líbit nejvíc. Užij si tu cestu a objevuj nová města!  Cestování je vášeň, a proto se stalo velmi populárním i digitální nomádství – zkrátka práce na dálku s možností cestování. I to ti umožní brigáda online!