Karlovy Vary mohou nalákat nejen filmovým festivalem, nabízí totiž mnohem víc, ať už výběr léčivých pramenů, krásné vyhlídky nebo zajímavé podniky. Co vidět v Karlových Varech a jaká místa rozhodně nevynechat se dozvíš v tomto článku.

Co vidět v Karlových Varech

V nejznámějším lázeňském městě na západě Čech si vybere každý to své. Karlovy Vary se totiž mohou pyšnit zajímavou přírodou i historicky významnými místy, ale přijde si na své i milovník odpočinku v lázních. Co rozhodně při návštěvě Karlových Varů neopomenout?

Kolonády

Poklidná procházka s pohárkem v ruce je zážitkem, který ve Varech určitě nelze vynechat. Cestou po kolonádě se nachází až 15 pramenů a 12 z nich je možné ochutnat. Prameny jsou ukryté ve Vřídelní, Mlýnské, Tržní a Sadové kolonádě. Ve Vřídelní kolonádě se nachází jedno z oblíbených turistických míst, a sice Vřídlo dosahující výšky až 12 metrů a teploty až 73 stupňů. V dalších částech kolonády je možné již ochlazený pramen ochutnat. Zde si můžeš také zaplatit za prohlídku podzemí.

Muzea a expozice

Prameny v Karlových Varech nejsou vše, co město nabízí. Je totiž opředené zajímavou historií, jako například již zmíněné podzemí Vřídelní kolonády se sbírkou sintrů a vřídlovců spolu s možnou návštěvou expozice doplněné výkladem o historii a samotném Vřídle.

Co by to bylo za návštěvu Varů bez návštěvy The home of Becherovka? V muzeu ti představí celý proces výroby a historii firmy a rodiny Becherů. Součást prohlídky je degustace vybraných likérů určená samozřejmě pouze pro dospělé návštěvníky.

Nedaleko historické empirické budovy Poštovní dvůr leží Galerie umění Karlovy Vary, které přijdou na chuť milovníci současného i klasického umění. Najít zde můžeš jak výstavy, tak stálé expozice disponující sbírkou Emila Filly a dalších známých umělců jako Schikaneder, Slavíček či Kubišta.

Kostely v Karlových Varech

Karlovy Vary oplývají různými krásami, a to i těmi architektonickými. Příkladem je anglikánský kostel sv. Lukáše ve vilové čtvrti Westend, ve kterém můžeš navštívit mimo jiné i muzeum voskových figurín. Poblíž pak leží nepřehlédnutelný pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla s pozlacenými kopulemi. Byzantsko-staroruský kostel je přístupný veřejnosti od 8 do 18 hodin. Přímo v centru pak najdeš kostel sv. Maří Magdalény s bohatou historií, jenž se stal v roce 2010 Národní kulturní památkou.

Přečti si také:   Proč cestovat sám či sama: Vystup z komfortní zóny

Rozhledny a výhledy Karlových Varů

Mezi další zajímavá místa Karlovarského kraje patří jistě rozhledna Diana nabízející výhled na celé město. Vedle rozhledny se nachází také mini zoo a motýlí dům. Dostat se k Dianě lze jednou ze tří historických lanovek, která byla vystavena přímo pro turisty v roce 1912. Další zajímavou lanovkou je druhá nejstarší tunelová lanovka v Evropě vedoucí z hotelu Imperial na Divadelní náměstí, která je dnes součástí městské hromadné dopravy.

Dalším z výhledů, které za to stojí, je Jelení skok, kde se nachází dřevěný altánek postavený v roce 1804 a poblíž socha kamzíka. Toto místo je mezizastávkou lanovky vedoucí k Dianě. Od hotelu Pupp kromě lanovky vede také pěší stezka až k rozhledně. Stačí následovat žluté turistické značky. Po stezce lze dojít i k rozhledně Karla IV. a autobusem je možné se dostat až na Goethovu vyhlídku. Obě místa jsou zajímavá především svou architekturou.

Za přírodou na Svatý Linhart

Co také stojí za zmínku a patří mezi přírodní zajímavosti v Karlových Varech, je centrum Svatý Linhart. Nabízí přírodní lanové centrum, možnost prohlédnout si stromové domy či navštívit a projít se oborou s mostem ve výšce až 6 metrů s výhledem na přírodu a zvířectvo.

Pohodlí v lázních

No a po prochozeném dni v Karlových Varech či pro ty, kteří jedou spíše za odpočinkem, jsou k dispozici léčebné procedury, a to jak v hotelech, tak v lázních. Nabízí je například hotel Imperial. Známým místem s krásnou architekturou v srdci města jsou pak Alžbětiny lázně využívající k léčbě účinky vřídelní vody. Vybrat si můžeš z různých koupelí, masáží nebo například elektroléčby.

Máš pocit, že lázně nejsou nic pro tebe? Zjisti, že lázně nejsou jenom pro starý 🙂