Rok 2022 je tady, což znamená, že se můžeš těšit na spoustu nových hororových filmů. Od nejnovějšího thrilleru Jordana Peeleho až po závěrečnou kapitolu halloweenské trilogie – z letošních filmů téměř zaručeně vstávají vlasy na hlavě. Čekají tě také některé nepříliš děsivé, ale magické klasiky, jako je Hokus Pokus 2. A tady je výběr těch nejlepších hororových filmů roku 2022.

1. Vřískot

Jedním z prvních hororů, který bude uveden v roce 2022, je Vřískot (Scream). Pátý díl hororového filmu se odehrává dvacet pět let po originále a nachází nového zabijáka jménem Ghostface, který jde tentokrát po teenagerech.

Vrací se hrstka členů původního obsazení, jako jsou Neve Campbell, Courteney Cox a David Arquette. Ale také se setkáme s několika novými obyvateli Woodsboro, které ztvárnili Melissa Barrera, Mason Gooding, Dylan Minette, Jack Quaid, Jenna Ortega a další.

Vychází: 14. ledna 2022

2. Morbius

Morbius je mrazivý příběh od Marvelu, který se točí kolem biochemika Michaela Morbiuse. Věci se strašlivě pokazí, když se pokusí vyléčit ze vzácné poruchy krve, ale místo toho se náhodou promění v živého upíra. Oficiální popis traileru zní: „Hranice mezi hrdinou a padouchem padne.”

Vychází: 1. dubna 2022

3. Černý telefon

Černý telefon vypráví příběh Finneyho, 13letého chlapce, kterého unese krutý vrah známý jako Grabber. Je zavřený ve zvukotěsném sklepě, kde nikdo neslyší jeho volání o pomoc.

Ale pak Finney začne přijímat hovory z černého telefonu na zdi. Hlasy patří vrahovým předchozím obětem, již mrtvým, které se zoufale snaží pomoci Finneymu utéct.

Vychází: 4. února 2022

cerny-telefon-horor

4. Texaský masakr motorovou pilou

Klasika je zpět. Tentokrát se ale filmu dočkáme výhradně na Netflixu. Jako přímé pokračování původního filmu z roku 1974 se tento příběh točí kolem Leatherface a nové spousty obětí, které nevědomky naruší jeho domov. Ve filmu hrají Elsie Fisher, Sarah Yarkin a Nell Hudson.

Vychází: 18. února 2022

Přečti si také:   3 typy letních táborů v zahraničí: Který ti padne?

5. Don’t Worry Darling

Harry Styles a Florence Pugh hrají manžele v tomto psychologickém napínavém thrilleru od režisérky Olivie Wilde. Film se odehrává v utopické vesnici v Kalifornii v padesátých letech minulého století a Pugh hraje hospodyni, která se začíná obávat, že její manžel (Styles) skrývá smrtelné tajemství.

Zatímco oficiální trailer ještě nevyšel, a film nemá ani oficiální český název, před pár měsíci vyšel teaser, který divákům umožnil poprvé nahlédnout do temného a pokřiveného prostředí filmu. Slibuje tak napínavou podívanou.

Vychází: 23. září 2022

6. Nope

Podrobnosti o nejnovějším filmu Jordana Peeleho jsou minimální, zatím tak neexistuje ani oficiální český název. Má se však jednat o nadupaný hororový thriller.

Vychází: 22. července 2022

7. Halloween Ends

Michael Myers a Laurie Strode se v poslední kapitole této trilogie utkají v konečném souboji. Po předchozích dílech Halloween a Halloween Kills se předpovídá, že Halloween Ends bude líčit konec Myersovy vražedné vlády. Ale vzhledem k jeho podezřelým nadpřirozeným schopnostem – ehm, přežil četná kulková a bodná zranění – jeho smrt zjevně není zaručena.

Jamie Lee Curtis, která ztvárnila Laurie Strode v osmi halloweenských filmech, řekla, že konec zanechá diváky velmi rozzlobené a rozrušené. Na to, co přesně to znamená, si budeme muset počkat do října.

Vychází: 14. října 2022

scary-halloween-film-horor

8. Hokus pokus 2

Dobře, tohle není nejkrvavější film na tomto seznamu, ale Hokus Pokus 2 je rozhodně jedním z nejočekávanějších. Dvacet devět let po premiéře oblíbeného originálu se sestry Sandersonovy vracejí do moderního Salemu poté, co je náhodou vykouzlili tři dospívající.

Vychází: podzim 2022

9. Dark Harvest 

Dark Harvest, také zatím bez oficiálního českého názvu, je natočený podle stejnojmenného hororového románu z roku 2007. Film se odehrává v malém středozápadním městečku na Halloween v roce 1963. October Boy je zjevení, které se každý rok vynoří z kukuřičných polí a míří do města s řeznickým nožem v závěsu. Tam je pronásledován obyvateli města na každoroční akci nazvané Run.

Vychází: podzim 2022

Baví tě filmy? Pak pro tebe máme i výběr filmů ze střední školy. A nedávno jsme taky psali o jedné asijské specialitě – zjisti, co je to Dorama.