Život na studentských kolejích a na univerzitním kampusu je jedinečné období, které nabízí mnohem více než jen studium. Je to doba, kdy se prožívají vzrušující okamžiky, objevují nová přátelství a samozřejmě nesmí chybět ani zábava! Večerní zábava je nedílnou součástí studentského života a nabízí nepřeberné množství možností, jak se odreagovat po náročném dni ve škole. Jaké druhy zábavy mají pražští studenti ve velké oblibě?

Jen tak zajít na diskotéku

Každý, kdo rád tancuje a chce se nechat unést rytmem hudby, musí zajít na diskotéku. Můžeš tam strávit celou noc v tanečním euforickém opojení. Společnost výborných přátel, plný taneční parket a skvělá hudba – to jsou klíčové ingredience, které tě budou držet na nohou až do rána.

Posedět v baru

Pokud dáváš přednost klidnějšímu prostředí, zajdi do baru. Můžeš posedět, povídat si s přáteli, a samozřejmě ochutnat různé druhy koktejlů, dát si pivo, víno, prostě cokoliv, na co máš zrovna chuť. Zároveň je to velmi dobré místo pro seznamování. Takže pokud jsi zrovna single, zaskoč do baru a uvidíš. A pokud chceš zazářit a zaujmout případný protějšek na první pohled, najdi si karaoke bar, ve kterém si zazpíváš oblíbené songy a budeš se bavit až do rána. A kdoví, koho tvůj zpěv zaujme. Ne nadarmo to měli kluci s kytarou, kteří uměli zpívat, u něžnějšího pohlaví vždy jednodušší.

Buď spontánní

Studentský život je plný překvapení a adrenalinu, a nárazové akce jsou dokonalým způsobem, jak zažít něco nevšedního. Od tajných party v opuštěných skladištích až po spontánní denní i noční výlety Prahou. Akce, ke které se rozhodneš během několika minut a strhneš k ní i své kamarády, bývá vždy nezapomenutelná.

Přečti si také:   ChatGPT jako nástroj pro kreativní psaní: Inspirace pro spisovatele a blogery

Kolejní party

Skvělý večer můžete strávit i na koleji. Kup si něco k pití a vrhni se se spolužáky do deskových her anebo uspořádejte celokolejní party. Vyrazit můžeš i na noční prohlídku města anebo si vyzkoušet, jak se budeš cítit při stand-up comedy show před kamarády z koleje. Věř, že tyto zážitky ti nikdo nevezme.

Kulturní akce a festivaly

Studentský život není jen o oslavách, ale i o obohacování duše. Kulturní akce, divadelní představení, hudební festivaly a další umělecká setkání nabízejí inspiraci a možnost setkat se s různorodými umělci a tvůrci.

Motokáry jednou ve dne i v noci

Karting je synonymum pro adrenalin a vzrušení. Na závodních tratích, které jsou všude po městě, si mohou studenti vychutnat závodní atmosféru za volantem malých, ale rychlých motokár. Ať už chceš soutěžit anebo si užít zábavu, motokáry jsou něčím, co by měl vyzkoušet každý student. Jde o ideální únik od každodenního studijního shonu.

Flowriding

Pokud máš rád sport a adrenalin, můžeš si vyzkoušet surfování na umělé vlně. V Praze je možností, kde si užít tento sport hned několik. Díky flowridingu se budeš cítit, jako bys surfoval na oceánu. Flowridingové centrum ti umožní zažít adrenalinovou jízdu, a zároveň si vychutnat skvělé chvíle s přáteli ze studií. A jak známo společné zážitky stmelují a přátelství z tohoto období vydrží skoro celý život.

Tak nezapomeň na to, že studium je sice důležité, ale život na univerzitě je také neopakovatelná etapa života, kterou je třeba plně prožít a užít. Ať už si vybereš kterýkoliv druh studentského vyžití, jedno je jisté – studentský život v Praze nabízí nepřeberné množství zábavy, která tě bude provázet po celý tvůj studijní pobyt. Tak hurá do objevování.