Vybrali jsme pro tebe 3 filmy, o kterých si myslíme, že rozhodně stojí za pozornost. Všechny pocházejí z produkce Netflixu. Aby byl výběr pestrý, zvolili jsme 3 různé žánry.  A teď už k samotným filmům.

Bestie ve vlasti

Chlapec v nejmenované západoafrické zemi se stane dětským vojákem poté, co mu zavraždí rodiče. Film je natočený podle knižní předlohy nigerijského doktora a sociologa Uzodinmy Iwealy. Jedná se o jedinečný pohled do afrického válečného konfliktu, který nemá vítěze, ale jen spoustu poražených.

 

Gerald´s Game

Hororová adaptace Kingovi knihy. V osamělém domě, daleko od civilizace se starší pár pouští do sexuálních hrátek. Muž ženu připoutá k posteli, když v tom dostane infarkt a ona zůstává uvězněná na posteli. Musí zápasit se svými vnitřními démony a potlačit vzpomínky, aby se z dané situace dostala. Nicméně démoni ji pronásledují i poté, co se stane volnou.

 

Cargo

Martin Freeman jako Andy se svojí ženou a malou dcerkou schovává na housebotu, kde jsou napadeni a jeho žena umírá. Andy je nakažen a má 48 hodin na to, aby našel své dceři opatrovníka, než se transformuje do jednoho z těch, kterým se snažil celou dobu unikat. 

Přečti si také:   3 filmy v angličtině, které musíš vidět