Je sport tvoje láska ale klasika v podobě fotbálku nebo volejbalu už ti přijde trochu fádní? Tak proč nezkusit něco nového? Člověk je tvor vynalézavý, a pokud jde o zábavu a vymýšlení způsobů vzájemného soupeření, platí to dvojnásob. Není proto divu, že kromě sportů zavedených máme i netradiční sporty.

Spikeball

Pokud si užíváš volejbal, přijdeš si na své i u hry zvané spikeball. Tuto energickou míčovou hru s několika míčky a sportovní síťkou, která je podobná trampolíně, mohou hrát hned čtyři hráči najednou a je tak jasné, že se u ní dá zažít opravdu hodně zábavy.

Spikeball se hraje ve dvou dvojicích, které stojí proti sobě. Je to tak trochu jiný volejbal, u kterého hraje hlavní roli síťová trampolína. Od ní se musí totiž míček nejpozději třetím úderem odrazit, stejně jako musí u volejbalu přeletět síť. Spikeball se dá hrát prakticky kdekoliv, nebudete s partou potřebovat žádné připravené hřiště, nějaké to místo na ní ale přece jen nutné bude.

Kin-ball

Mezi netradiční kolektivní sporty patří také kin-ball, na první pohled hodně zvláštní, ale o to zábavnější hra. Ta je určena nikoliv pro dva, ale hned pro tři týmy o čtyřech hráčích. Hra se hraje s obřím míčem o průměru 122 cm, který jeden tým pošle do vzduchu s výkřikem barvy týmu, který jej musí chytit. Pokud to nedokáže, bod si připisují zbývající dvě družstva.

Kangaroobik

Aerobik je zavedeným sportem, jehož prostřednictvím si formuje postavu celá řada lidí obou pohlaví. Mezi zajímavé nové sporty pak patří jeho moderní varianta zvaná kangaroobik. Název tohoto sportu nenechává nikoho na pochybách o tom, v čem tkví jeho hlavní podstata.

Při kangaroobiku budete všichni skákat na speciálních odpružených botách jako klokani. Vyzkoušej to a můžeš si gratulovat ke spalování kalorií mnohem efektivnějším způsobem než při klasickém aerobiku, nemluvě o menší zátěži na klouby.

Přečti si také:   Jak cvičit doma jógu?

Kanjam

Další netradiční sportovní aktivitou je hra známá jako kanjam. Nepotřebujete k ní prakticky nic jiného než dva plastové koše a létající talíř. Hra je určena pro dvě dvojice hráčů, z nichž každá se snaží trefit talířem protější koš tak, že jeden hráč hází, druhý může talíř tečovat. Není příliš her, u kterých zažijete stejnou porci zábavy jako zrovna u této.

Famfrpál

Ať už ujíždíš na knihách o Harrym Potterovi, nebo jde tenhle fenomén mimo tebe, ignorovat jej je dost těžké. A je třeba také přiznat, že příběh Harryho Pottera dal světu celou řadu věcí. Jednou z nich je famfrpál, sport, který byl vytvořen pro potřeby pohádkového příběhu, ale který se stal skutečným.

S partou sice nebudete na košťatech létat, ale jinak budete dělat to samé, co všichni hrdinové filmu. Famfrpál tak lze určitě bez problémů řadit mezi netradiční míčové hry a také tak k němu přistupovat: užívat si jej na maximum.

Někomu může spíš sedět cvičení s vlastní vahou nebo v teple svého pokoje. Poradíme, jak cvičit doma.