In-line brusle jsou skvělou zábavou. Dá se s nimi navíc kromě „obyčejného“ ježdění provozovat celá řada skvělých sportů. V čem tkví výhody používání právě kolečkových bruslí? 

Na inline bruslích se dá zhubnout

In-line bruslení je především sport, při kterém si dáš skvěle do těla. Hlavně dámy potěší, že se při něm zapojují doslova všechny svaly těla.

Co z toho vyplývá? Hlavně to, že populární „inlajny“ ti vytvarují sexy křivky a krásně zpevní postavu. Navíc ti kolečkové brusle pomůžou s vyhlášenými problematickými partiemi dolní poloviny těla – stehny, hýžděmi a boky.

Kolečkové brusle představují zábavnou cestu ke štíhlé postavě. Ideálně s nimi můžeš kompenzovat další aktivity, jako je na sociálních sítích stále oblíbený běh, ale například i posilování. Aby měla celá aktivita požadovaný efekt, obuj si brusle alespoň čtyřikrát týdně.

Na kolečkových bruslích si můžeš zahrát i hokej

Ani pánové ovšem zkrátka nepřijdou. In-line brusle jsou totiž skvělou aktivitou i pro ně. Dokazuje to například inline hokej, sport podobný hokeji klasickému. Na rozdíl od zápasů na ledě se ovšem tato aktivita odehrává právě na in-line bruslích a hraje se s míčkem nebo speciálním pukem.

Zkušenosti s klasickým hokejem ale jednoznačně využiješ i tady. Inline verze má však několik zásadních předností. Hrát se dá i v létě, a to na různých površích. Vzhledem k tomu, že se nemusí platit za pronájem haly, inline hokej ani není drahý sport.

Výstroj lze částečně použít tu hokejovou. Kromě chráničů helmy je potřeba i hokejka. Nejviditelnějším rozdílem mezi klasickým hokejem a tím inline jsou samozřejmě právě brusle.

Přečti si také:   Proč papírový diář nikdy nebude oldschool?

Jak vybírat brusle podle různých aktivit

Brusle lze podle různých typů aktivit rozdělit na několik kategorií. Důležitá jsou při jejich rozlišování hlavně konstrukce bruslí a kolečka. Kolečka na in-line brusle se liší u jednotlivých druhů počtem, velikostí i tvrdostí.

Univerzální volbou jsou fitness brusle, pokročilí jezdci naopak ocení závodní modely. Hlavně do skateparků je určeno provedení zvané agressive. Retro zážitek nabízejí brusle trekové, které jsou vhodné na rovný povrch a jsou typické čtyřmi kolečky. V našem výčtu samozřejmě nemohou chybět brusle na inline hokej a jako poslední skupina městské brusle jsou skvělé pro překonávání překážek.