In-line brusle jsou skvělou zábavou. Dá se s nimi navíc kromě „obyčejného“ ježdění provozovat celá řada skvělých sportů. V čem tkví výhody používání právě kolečkových bruslí? 

Na inline bruslích se dá zhubnout

In-line bruslení je především sport, při kterém si dáš skvěle do těla. Hlavně dámy potěší, že se při něm zapojují doslova všechny svaly těla.

Co z toho vyplývá? Hlavně to, že populární „inlajny“ ti vytvarují sexy křivky a krásně zpevní postavu. Navíc ti kolečkové brusle pomůžou s vyhlášenými problematickými partiemi dolní poloviny těla – stehny, hýžděmi a boky.

Kolečkové brusle představují zábavnou cestu ke štíhlé postavě. Ideálně s nimi můžeš kompenzovat další aktivity, jako je na sociálních sítích stále oblíbený běh, ale například i posilování. Aby měla celá aktivita požadovaný efekt, obuj si brusle alespoň čtyřikrát týdně.

Na kolečkových bruslích si můžeš zahrát i hokej

Ani pánové ovšem zkrátka nepřijdou. In-line brusle jsou totiž skvělou aktivitou i pro ně. Dokazuje to například inline hokej, sport podobný hokeji klasickému. Na rozdíl od zápasů na ledě se ovšem tato aktivita odehrává právě na in-line bruslích a hraje se s míčkem nebo speciálním pukem.

Zkušenosti s klasickým hokejem ale jednoznačně využiješ i tady. Inline verze má však několik zásadních předností. Hrát se dá i v létě, a to na různých površích. Vzhledem k tomu, že se nemusí platit za pronájem haly, inline hokej ani není drahý sport.

Výstroj lze částečně použít tu hokejovou. Kromě chráničů helmy je potřeba i hokejka. Nejviditelnějším rozdílem mezi klasickým hokejem a tím inline jsou samozřejmě právě brusle.

Přečti si také:   Tipy na 4 aplikace pro iPad, které ocení každý student

Jak vybírat brusle podle různých aktivit

Brusle lze podle různých typů aktivit rozdělit na několik kategorií. Důležitá jsou při jejich rozlišování hlavně konstrukce bruslí a kolečka. Kolečka na in-line brusle se liší u jednotlivých druhů počtem, velikostí i tvrdostí.

Univerzální volbou jsou fitness brusle, pokročilí jezdci naopak ocení závodní modely. Hlavně do skateparků je určeno provedení zvané agressive. Retro zážitek nabízejí brusle trekové, které jsou vhodné na rovný povrch a jsou typické čtyřmi kolečky. V našem výčtu samozřejmě nemohou chybět brusle na inline hokej a jako poslední skupina městské brusle jsou skvělé pro překonávání překážek.