Postapokalyptické filmy jsou jako zábavná jízda na horské dráze – plné vzrušení, nepředvídatelnosti a fascinujících světů po katastrofě. Ponoříme se do nejlepších postapokalyptických filmů poslední doby. Máme tu něco pro fanoušky akce, dobrodružství a příběhů o přežití, tak se pohodlně usaďte a dejme se do toho!

1. „Zombieland: Double Tap“ (2019)

Pokud jste fanoušky zombie apokalypsy, a zároveň toužíte po smíchu, tento film je pro vás. Následovníci oblíbeného „Zombieland“ z roku 2009 se vracejí na scénu. Zásady přežití v tomto postapokalyptickém světě zahrnují „Rule #32: Enjoy the little things,“ což vám dodá naději i v nejtemnějších chvílích.

2. „A Quiet Place“ (2018)

V tomto filmu hluk zabíjí. Představte si svět, kde každý zvuk může znamenat vaši smrt. Tato napínavá a nenápadná postapokalyptická hororová perla vás drží ve střehu až do poslední chvíle.

3. „Mad Max: Fury Road“ (2015)

„Mad Max: Fury Road“ je bouřlivým šílenstvím. Hlavní hrdina Max se ocitá v nekonečném pouštním válečném místě, kde jízda ve vysokých rychlostech, výbuchy a extrémní akce nejsou ničím neobvyklým. Tento film vás vtáhne do svého šíleného světa a nepustí až do konce.

4. „Bird Box“ (2018)

Svět se stává místem plných nevidomých hrůz, a několik přeživších se snaží najít bezpečí s oči zavázanýma. Tento psychologický thriller nás učí, že největší strach může být skrytý v naší vlastní mysli.

5. „The Road“ (2009)

Tento film je pořádným zážitkem. Příběh otce a syna, kteří putují opuštěnou krajinou v postapokalyptickém světě, je plný emotivní síly a ukazuje, že i v beznadějných situacích může být láska a naděje hnacím motorem přežití.

Přečti si také:   Pro hodinkové nadšence: Nový podcast Tik Talk

A to je vše, kamarádi! Máte tu pět filmových tipů, které vás zaručeně uchvátí a přenesou do světů po apokalypse. Nezáleží na tom, zda máte rádi akci, horor, nebo dramatické příběhy – všechny tyto filmy mají své unikátní kouzlo. Takže si dejte popcorn, zavřete dveře do světa a pusťte se do sledování.

Máme pro tebe taky nejsmutnější filmy podle skutečné události, tak šup a koukat. A jestli chceš i další inspiraci, mrkni na naše tipy na filmy, mezi kterými mimo jiné najdeš filmy podle skutečné událostinejlepší hororové filmy 2022 nebo filmy o teenagerské lásce.