Jean-Claude Van Damme se proslavil jako jeden z nejlepších bojovníků na světě. Jeho bojové umění navzdory všemu překonalo čas a dodnes je populární. Jean-Claude Van Damme se ale objevil i v několika filmech, kde si zahrál hlavní roli. Proslavil se především díky televizní show, ve které ukazoval svoje výjimečné schopnosti.

Nejlepší bojový film všech dob

Dle mnohých je film Universal Soldier, kde hraje jednu z hlavních rolí, nejlepším bojovým filmem všech dob. V tomto filmu předvádí své mistrné bojové umění a ukazuje, že se řadí mezi ty nekvalitnější bojovníky.

Bloodsport

Dalším vynikajícím filmem je Bloodsport, který se také řadí mezi velmi uznávané filmy o bojovém umění. V tomto filmu se Jean-Claude Van Damme poprvé představil jako Frank Dux a ukázal světu své schopnosti.

Kde ještě zářil Jean-Claude Van Damme?

Nejlepší filmy Jean-Claude Van Damma jsou:

  • Bloodsport
  • Kickboxer
  • Timecop
  • Sudden Death
  • Universal Soldier

Všechny tyto filmy byly velice populární a dodnes jsou stále velice oblíbené. Pokud tě tyhle filmy až do teď míjely, je nejvyšší čas je zkouknout.

Televizní pořady s bojovým umělcem

Van Damme zářil v nespočtu bojových scén i v rámci televizních pořadů. Jedním z nejznámějších je určitě seriál Expozitura, který byl velice populární. Pokud jsi fanouškem bojových scén, určitě si tento seriál nenech ujít.

O Jean-Claude Van Dammovi

Jean-Claude van Damme, vlastním jménem Jean-Claude Camille Francois van Varenberg, se narodil 18. října 1960 v Bruselu. Jeho matka Maria byla učitelka francouzštiny a jeho otec Eugène pracoval v divadle jako kostýmní výtvarník. Když bylo Jean-Claudovi 11 let, rodiče se rozvedli a on se stal svědkem toho, jak táta sbalil rodinu a odstěhoval se do Francie. Proto začal chodit na francouzské školy.

Přečti si také:   Nejlepší postapokalyptické filmy poslední doby

Jako malý byl hubený a neduživý, a tak ho táta Eugène van Varenberg zapsal do kurzů karate kvůli zvýšení jeho fyzické kondice. A jak se ukázalo, byl to dobrý tah! Po několika letech tréninku se Jean-Claude stal mistrem Evropy v karate a jako 20letý vstoupil do filmového světa ve francouzském akčním filmu Monaco Forever.

Nejen filmy s Dammem stojí za to. Přečti si i další tipy na filmy.