Baví tě filmy o teenagerské lásce? Pak čti dál, protože jsme pro tebe vybrali ty nejlepší filmy na toto téma.

Kdybys jen tušil

Film, který vyhrál ocenění na Tribeca Film Festivalu v roce 2020. Za tímto počinem stojí režisérka Alice Wu. Hlavní hrdinkou je chytrá teenagerka Ellie Chu, která si přivydělá tím, že pro jednoho sportovce napíše milostný dopis. Tahle prácička přejde do přátelského vztahu, který vyústí tím, že se ona sama zamiluje do dívky, kterou onen sportovec uhání a pro kterou zmíněný milostný dopis jeho jménem napsala.

Všechny malé zázraky

Příběh knižního bestselleru od Jennifer Niven si našel cestu i na filmová plátna. Zobrazuje dvojici náctiletých, kteří si díky svým osobním problémům mezi sebou vytvoří silný vztah, když se vydají na očistnou cestu na neobvyklá místa státu Indiana. V hlavních rolích citlivého filmu se objevují Justice Smith a Elle Fanning.

Tři kroky od sebe

Mezi filmy o teenagerské lásce rozhodně nesmí chybět snímek Tři kroky od sebe. Americký romantický dramatický film měl premiéru v roce 2019 a je počinem režiséra Justina Baldoniho.  Film je inspirován pravdivým příběhem Daltona a Katie – oběma byla diagnostikována cystická fibróza. Katie se rozhodne vzepřít nemocničním pravidlům i ubíjejícímu přežívání ze dne na den, když se zamiluje do Daltona. Hlavní role hrají Haley Lu Richardson a Cole Sprouse.

Půlnoční láska

Ústřední postavou výpravného romantického dramatu je 17letá Katie Price. Dívka je plná životního optimistu i přesto, že se od dětství musí vyhýbat slunečnímu světlu. Trpí totiž vzácným onemocněním, kvůli kterému by vystavení se slunečnímu světlu znamenalo její smrt.

Přečti si také:   Co všechno se dá sbírat? Od hraček až po zážitky

Jít za svým snem

Hudební drama zobrazuje Violet – plachou dívku, která žije na ostrově Isle of Wight. Violet sní, že se stane popovou hvězdou, což je pro ni útěkem z jejího života – pochází z rozvrácené rodiny na malém městě. Díky nečekané pomoci mentora se Violet účastní mezinárodní pěvecké soutěže, která však otestuje její charakter, talent i cíle.

Tak který z filmů o teenagerské lásce zkoukneš nejdřív? Chceš i další tipy? Mrkni na filmy ze střední školy.