Chystáš se slavit a pořád přemýšlíš nad večerním (nebo nočním) programem? Ať už máš důvod k oslavě jakýkoliv, každý slavnostní večer si můžeš zpříjemnit zařazením chlastací hry. Flaška a Pravda nebo úkol jsou klasiky, ale dnes ti představíme i méně známé hry.

Nejznámější chlastací hry

Pravda nebo úkol

Tahle picí hra je ti určitě velmi známá, ale věř, že to je často velká zábava. Hra je založena na principu, že si hráč, na kterého vyjde řada, zvolí, jestli bude odpovídat na otázku nebo dostane od tazatele úkol. Otázky i úkoly ve hře mají za cíl hlavně pobavit ostatní hráče nebo se o spoluhráčích dozvědět něco nového.

Pravda nebo úkol – otázky

1) Co nejvíc ilegálního jsi v životě udělal/a?
2) Na jakém nejhorším rande jsi kdy byl/a?
3) Načůral/a jsi někdy do bazénu?
4) Kdo je podle tebe nejhůř oblečená osoba u tohoto stolu?
5) Jaká byla největší chyba tvého života?
6) Jaká byla tvoje nejhloupější výmluva pro pozdní příchod?
7) Kdo z této místnosti ti přijde nejvíc sexy?


Flaška

A co slovní chlastací hry? Hru flaška určitě znáš taky. Při této hře hráči sedí v kruhu a doprostřed se položí prázdná láhev. Začínající hráč láhev roztočí a ta na někoho po zastavení ukáže hrdlem. Ten, kdo točil, a ten, na koho láhev ukázala, musí splnit nějaký úkol nebo odpovědět na otázku. Pokud nesplní, tak se musí napít.

Flaška – úkoly

1) Ukaž svou nejnovější přijatou SMS.
2) Dej pusu člověku, který je nejblíže tobě.
3) Zavři oči, osahej něčí obličej a uhodni, kdo to je.
4) Pošli selfie s našpulenou pusou svému/své bývalému/bývalé příteli/přítelkyni.
5) Řekni svůj nejhorší zvyk.
6) Dalších patnáct minut zpívej vše, co řekneš.
7) Vyber si písničku, na kterou budeš 1 minutu twerkovat.


Beer Pong

Klasika, kterou znáš i z amerických filmů se těší velké popularitě i u nás. Hra je naprosto jednoduchá. Potřebuješ pouze stůl (ideálně pingpongový), pingpongový míček a kelímky. Kelímky můžeš naplnit pivem, nebo čímkoliv jiným. Tradičně proti sobě hrají dva páry, ale jestli hledáš přímo chlastací hry pro 2, tak si ji můžeš s parťákem nebo s parťačkou taky zahrát. Házíš pingpongový míček do soupeřových kelímků a pokud se strefíš, soupeř musí obsah kelímku vypít. Míček musí zůstat uvnitř a nesmí vypadnout. Vyhrává ten tým, který vyčistí soupeřovo pole ode všech kelímků s pivem nebo jiným alkoholickým nápojem. 

pici-hra-beerpong

TIP: Mrkni i na zajímavé párty hry.

Alkoholová hra Vodopád

Pokud přijde řada na alkoholové hry s kartami, určitě si zahraj Vodopád. Pro hru potřebuješ jen tři věci, a to láhev alkoholu, pohár nebo sklenice pro každého hráče a balíček karet. Tahle chlastací hra s kartami tě určitě bude bavit. Přečti si pravidla hry.

Jak se Vodopád hraje

 1. Doprostřed stolu postav prázdnou skleničku či kelímek.
 2. Kolem ní rozprostři karty nebo stačí zamíchat balíček a pouze snímat.
 3. Nejmladší hráč začne hru výběrem karty nebo sejmutím.
 4. Hráč splní úkol, který je přiřazen dané kartě.
 5. Pokračuje hráč po směru hodinových ručiček.
 6. Poté následuje opakování bodů 4 a 5 až do konce.

Funkce karet si můžeš určit třeba takto: 

 • Eso – každý musí vypít panáka
 • Král –při tomto výběru se staneš králem a vytvoříš nové pravidlo pro libovolnou kartu. Každý hráč, který pravidlo poruší, tak pije panáka.
 • Královna –při výběru královny můžeš libovolnému hráči položit otázku podle svého výběru. Tento hráč si pak vybírá dalšího hráče a pokládá mu další otázku a toto kolo pokračuje, dokud někdo neodmítne odpovědět. Pokud někdo odmítne odpovědět, tak pije panáka.
 • Janek – když si vybereš janka, musíš rychle položit palec na stůl. Ostatní hráči by měli udělat totéž a poslední, kdo dá palec na stůl, tak pije.
 • Deset – pokud si vybereš desítku, tak zvolíš kategorii/asociaci (například zvířata) a každý další hráč by měl říci slovo, které do této kategorie patří. Slova se nesmí opakovat a hráč, který poruší řetězec, tak pije.
 • Devět – při výběru devítky si řekneš jedno slovo a každý další hráč by měl říci slovo, které se rýmuje, aniž by opakovalo to, co již bylo řečeno. První, kdo pokazí řetězec rýmujících se slov, pije.
 • Osm – když si vybereš osmičku, zvol si picího kamaráda! Pokaždé, když jeden z vás dvou pije, tak ten druhý by měl pít také. A to po zbytek hry.
 • Sedm – jestliže si vybereš sedmičku, musíš tlesknout nad hlavou a všichni ostatní hráči by měli udělat totéž. Poslední hráč, který tleskne, tak pije.
 • Šest – když někdo vybere šestku, všichni kluci pijí panáka.
 • Pět – pokud si vybereš pětku, tak musíš všem hráčům předvést taneční krok, který je pak naučíš. Ostatní hráči se musí naučit tančit přesně jako ty a první, kdo tanec pokazí, tak pije panáka.
 • Čtyři – při výběru čtyřky pijí všechny dívky panáka.
 • Tři – jestli si vybereš trojku, tak vypiješ tři panáky.
 • Dva – pokud si vytáhneš dvojku, můžeš vybrat jednoho spoluhráče, který vypije dva panáky.
Přečti si také:   Mám žízeň, ajajajaj. Nadsázka je sranda, závislost ne

Pokud se nechcete sundat hned po první hře, místo panáku se dá hrát i s pivem či jinými drinky s tím, že se místo kopnutí panáka jednoduše napijete.

nejzabavnejsi-pici-hry

Ten třetí

Co třeba chlastací hry s kostkami? Vyzkoušej na párty hru Ten třetí. Hráči sedící u stolu hází postupně kostkou. Pokud padne dvojka, čtyřka nebo pětka, tak se musí napít druhý, čtvrtý nebo pátý hráč, který sedí napravo od házejícího. Když padne šestka tak pijí všichni u stolu. V případě, že padne jednička tak hráč hází znovu, a pokud mu padne dvojka tak se stává tím třetím. Ten třetí pak pije, když na kostce padne trojka. Dokud mezi hráči není „ten třetí“, tak trojka na kostce nic neznamená a hází se dál. 

Pokud neseš označení ten třetí, tak se svého osudu zbavíš ve chvíli, kdy kombinaci jedničky a dvojky hodí někdo jiný nebo dokud se to nepodaří tobě samotnému. Pak můžeš svého nástupce vybrat sám. 

Střihoruký Edward

Tuto hru možná budeš znát ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Pravidla jsou jednoduchá a pokud hledáš chlastací hry pro 3, tak jsi na dobré cestě. Na každou ruku si hráči připevní pevnou izolepou plastovou láhev o obsahu 1,5 litru plnou tvého oblíbeného pití. Může to být pivo, vinný střik nebo nějaký koktejl. Vítězí ten, který první vypije obě lahve a dostane se tak na svobodu. Legrace samozřejmě spočívá v komplikacích v podobě nutnosti jít na toaletu apod.

Otoč kelímek

V této hře proti sobě nastoupí dva týmy o stejném počtu hráčů, kteří se proti sobě postaví ke stolu. Před každého hráče postav plastový kelímek s jeho oblíbeným pitím. Po odstartování hry první hráč z každého týmu vypije nápoj ve svém kelímku, který postaví zpátky na hranu stolu. Hned potom se hráč pokusí cvrnknutím do dna otočit kelímek ve vzduchu o 180 stupňů, tak aby se postavil dnem vzhůru.  Dokud se hráči kelímek nepodaří otočit, musí to opakovat tak dlouho, než se mu to podaří. Až poté může začít hrát další hráč. Vítězí ten tým, kterému se podaří otočit všechny kelímky rychleji. Po každém kole z poraženého týmu odejde nejslabší hráč, ale počet kelímků zůstává pro tým stejný. Znamená to, že jeden hráč bude muset otáčet dvakrát. Hra končí ve chvíli, kdy v týmu prohraje jeho poslední člen.

Hod korunou

A co nějaká jednoduchá chlastací hra? Vezmi kelímek, který může být prázdný nebo naplněný nějakým alkoholem a postav jej doprostřed stolu, nejméně 15 centimetrů od každého hráče. Úkolem hráče je hodit minci odrazem o stůl do kelímku. Kdo se do kelímku trefí, určuje, který hráč jej vypije, nebo kdo se musí napít ze svého.

Chytni prase

Tahle chlastací hra je pro svou sofistikovanost známá především z akademických kruhů. Hraje se se dvěma kostkami a ve větším počtu hráčů. Aby hra měla smysl, mělo by být alespoň šest hráčů. Obě kostky jsou na začátku hry u hráčů, kteří sedí naproti sobě. Hra začíná i končí zvoláním „Chytni prase!“. Hráči na tento povel hází kostkou tak dlouho, dokud jim na ni nepadne číslo jedna. Pokud se jim to podaří, předají kostku hráči po pravici. Postupně se začne jedna kostka samozřejmě opožďovat. V okamžiku, kdy hráč předává svoji kostku nebožákovi, který se stále snaží s druhou kostkou o hození jedničky, hra končí a držitel obou kostek je prase a pije. Doporučuje se, ať zvolíš větší množství alkoholu, jinak hrozí, že při této hře můžete vzhledem k vysokému počtu účastníků vystřízlivět.

A až tahle párty plná skvělých picích her skončí, přijdou ti vhod rady, jak na kocovinu 🙂