V kalendáři žádného opravdového příznivce počítačových her nemohou chybět dvě akce. Tou první je americký veletrh E3 a tou druhou potom evropský Gamescom. A právě druhá jmenovaná akce – Gamescom 2021 – nyní odstartovala. I když se nějakou dobu zdálo, že oproti loňskému roku se bude alespoň zčásti konat fyzicky, nakonec dopadlo vše jinak a hráči se i letos musí spokojit pouze s online přenosy. I tak toho ale Gamescom nabídne opravdu hodně. Na co se hráči těší nejvíce?

Hojná účast a nové Call of Duty

Na veletrh se i letos akreditovala naprostá většina firem, které v herním byznysu něco znamenají. Z těch opravdu velkých chybí Sony se svým Playstationem, tak tomu ale bylo koneckonců i v loňském roce. Jinak je ale seznam účastníků příjemně dlouhý: Bethesda, Microsoft, Ubisoft, Activision, Electronic Arts, Sega… Tyto herní těžké váhy budou stejně jako mnohá další vývojářská studia prezentovat své novinky.

Mezi ty nejočekávanější patří samozřejmě nový díl Call of Duty s podtitulem Vanguard. Tu vyvíjí Sledgehammer Games pod křídly Activision a hráče opět vezme do období Druhé světové války. Hned první den se hráči dočkali nové a poměrně dlouhé ukázky z hraní misí odehrávajících se v době bitvy u Stalingradu.

Další zajímavé tituly

Fanoušky Star Wars (a stavebnice LEGO) bude asi zajímat akční adventura LEGO Star Wars: Skywalker Saga. Pro české hráče pak může být zajímavá možnost prožít války upířích klanů v pražských ulicích v rámci multiplayerové battle royale hry Vampire: The Masquerade: Bloodhunt, i o ní se bude mluvit.

Další slavnou sérií, která se brzy rozroste o další pokračování, je Far Cry. I její nový díl s pořadovým číslem 6 se na Gamescomu bude prezentovat. Microsoft zase přispěje novými informacemi o dlouho očekávaném titulu Halo Infinite nebo o Age of Empires IV.

Přečti si také:   Proč začít skládat Rubikovu kostku

Gamescom se vyplatí sledovat

Seznam her, které se budou v rámci Gamescomu prezentovat, by byl nesmírně dlouhý. V přípravě je nespočet zajímavých titulů a Gamescom 2021 se vyplatí sledovat jak v případě, že máš své herní favority, jejichž vydání se nemůžeš dočkat, tak v případě, že chceš o připravovaných hrách získat přehled. Gamescom bude i letos stát za to!

Mohlo by tě zajímat: 5 top hráčů s nejvyššími výdělky na kontě za rok 2020! Kdo to asi bude za 2021?