Pokud jsi čerstvým absolventem, případně sháníš práci, určitě tě napadlo, jak vylepšit své CV a zvýšit své šance na trhu práce. Jednou z možností je rozšíření kvalifikace. Rekvalifikační kurz je určen zejména pro začátečníky bez potřebné praxe, případně zájemce, kteří se nějakou dobu dané problematice nevěnovali a chtějí si oživit své znalosti, nebo se v některých oblastech ještě více zdokonalit.

Úloha rekvalifikačního kurzu Mzdové účetnictví se základy personalistiky

     Zejména pro absolventy ekonomických oborů je vhodný rekvalifikační kurz Mzdové účetnictví se základy personalistiky školy jazyků a účetnictví OrangeAcademy.cz. Po jeho absolvování by měl uchazeč umět komplexně vést mzdovou agendu malých a středních firem a ovládat základy personalistiky zejména s odkazem na zákoník práce. Během kurzu je kladen velký důraz také na praktické příklady, což ocení zejména začátečníci, kteří zatím nemají potřebnou praxi.

     Jako absolvent kurzu získáš nejen kvalitní učebnice vytvořené speciálně pro tento kurz, ale také přístup do online e-learningového prostředí, kde je možné prohlubovat své znalosti formou nejrůznějších testů a rozšiřujících příkladů a případné dotazy k probírané látce rovnou konzultovat s lektory. Kromě toho je možné sledovat nový youtube kanál, kde je k vidění mnoho videí zaměřených na mzdy a personalistiku.     

Výstup kurzu

     Úspěšným absolventům kurzu je vystaveno osvědčení o rekvalifikaci s akreditačním číslem MŠMT ČR s celostátní platností. Toto osvědčení pak výrazně zvyšuje Tvé šance na získání zaměstnání a také je možné jej v budoucnu uplatnit při získávání živnostenského oprávnění pro profesi mzdové účetní.

Náplň kurzu

     Jako účastník kurzu máš jedinečnou možnost nahlédnout do rozsáhlé problematiky mzdového účetnictví. Dozvíš se vše potřebné o pracovním poměru, pracovní době, či tolik využívaných dohodách o provedení práce či pracovní činnosti. V kurzu jsou dále zmíněny také pracovní úrazy a nemoci z povolání, povinnosti k úřadu práce, problematika zaměstnávání cizinců apod.

Přečti si také:   Brigáda online: Ideální ke studiu i cestování

     Neméně důležitým tématem jsou i daně ze mzdy, srážky ze mzdy a problematika zdravotního a sociálního pojištění.

     Kurzy probíhají ve velkých městech jako Praha, Brno, Ostrava.