Hledáš cestu, jak investovat do rozvoje svého podnikání? Mezi málo známé finanční produkty nabízené na trhu patří tzv. americká hypotéka. Jedná se o neúčelový úvěr se zástavou nemovitosti, který má oproti běžným úvěrům pro podnikatele řadu výhod.  

Historie a současnost americké hypotéky

Ve Spojených státech amerických se začaly americké hypotéky (home equity loans) využívat ve větší míře během Velké hospodářské krize ve 30. letech 20. století a zažily významný boom v 70. a 80. letech, kdy se řada velkých amerických bank rozhodla nabízet tento typ úvěru. Ačkoliv finanční krize a pandemie způsobily i v tomto segmentu určitý otřes, i dnes si americká hypotéka zachovává svou atraktivitu.  Momentálně je tento typ půjček, i s ohledem na dlouhou historii, populární především v anglosaském světě, tj. ve Spojených státech amerických, Kanadě, Velké Británii a Austrálii. Stále větší popularitu ale nachází také v Česku, kde tento produkt nabízí všechny velké banky.

Jaké jsou principy americké hypotéky? 

Zajímá tě jak funguje americká hypotéka? Od klasické hypotéky se liší zejména tím, že banka nezkoumá, na co finanční prostředky použiješ. Peníze tak nemusíš investovat do bydlení, ale například na rozvoj svého podnikání. Ve srovnání s běžným podnikatelským úvěrem má americká hypotéka řadu výhod, mezi které patří delší doba splatnosti, výše úvěru až v řádu milionů korun a nižší sazba. Zásadní podmínkou ale je, že máš k dispozici nemovitost k zástavě. U americké hypotéky pro podnikatele můžeš očekávat splatnost maximálně 20 let a půjčku do výše 70 % hodnoty zastavené nemovitosti.

Pro jaké životní situace je americká hypotéka vhodná?

Americká hypotéka může být vhodná, pokud jsi začínající podnikatel, máš k dispozici nemovitost a hledáš zdroje pro rozvoj svého podnikání. Investovat ale můžeš například také do svého studia, do koupě nového auta, nebo do cestování. Stejně tak může být americká hypotéka způsobem, jak se můžeš vyhnout hrozící dluhové pasti v situaci, kdy máš více úvěrů a banka ti již není ochotna poskytnout další.

Přečti si také:   K čemu jsou rekvalifikační kurzy a proč musí mít akreditaci?

Na koho se obrátit?

Mezi společnosti, které mají v oblasti americké hypotéky největší zkušenosti patří společnost AMJ. Specialisté společnosti jsou experty na hypoteční úvěry a odborně posoudí nabídky všech bank na trhu. Spolupráce začíná vyplněním kalkulačky na webu společnosti, která ti pomůže se zorientovat jakou úrokovou sazbu a splátku můžeš očekávat. Pokud následně vyplníš formulář se základními parametry požadované hypotéky, specialisté společnosti se ti do 24 hodin ozvou a doporučí ti produkt, který je pro řešení tvé situace optimální. Specialisté AMJ tě následně provedou celým procesem sjednání hypotéky, zajistí veškerý servis, a to i poté, co je tvoje americká hypotéka schválena. Americká hypotéka je zkrátka zajímavou cestou, jak získat finanční prostředky, které můžeš smysluplně investovat a rozjet své podnikání.