Lidé jsou kreativní bytosti, a to nejen v umění, ale také v sportu. Existuje mnoho podivných sportů, které jsou stejně zábavné, jako jsou jejich konvenční protějšky. Některé z nich jsou kontroverzní a některé jsou prostě zvláštní. Přinášíme ti seznam nejpodivnějších sportů, které opravdu existují.

Jízda na klokanech

Jízda na klokanech se rozhodně řadí mezi nejpodivnější sporty. Tato zábavná, ale zároveň nebezpečná aktivita se stala populárním způsobem trávení volného času především v oblasti Tasmánie. A jestli máš v hlavě, že Skippie je náš kamarád, tak věř, že tyto zvířata umějí být značně agresivní. Představ si jezdce na klokanech. Řekneš si, to nejde. Ale jde. A je to o hubu.

Běh s vajíčky na lžíci

Běh s vajíčky na lžíci je taky jeden z nejpodivnějších sportů, ale rozhodně ne tak nebezpečný, jako ten předchozí. Vajíčko musí být po celou dobu běhu umístěno na lžíci, která se přenáší z úst do úst. Před začátkem závodu může každý závodník zvolit barvu vajíčka, které budou držet na lžíci. Cílem závodu je přenášet vajíčko ze startovní čáry až do cíle, aniž by se rozbilo. Kdo doběhně jako první do cíle se stává vítězem. Tento sport je nejen zábavný, ale také nabízí intenzivní tréninkovou zkušenost pro koordinaci očí a rukou, a to je důvod, proč je oblíbený mezi mladými i staršími lidmi. Je to zkrátka čurina.

Nošení břemene na závod

Nošení břemene je sport, který musíme do třetice zmínit. Základní princip je jednoduchý: účastníci závodu musí nést břemeno, které má specifickou hmotnost pro danou kategorii. Až do dnešního dne se koná mnoho různých závodů nošení břemene po celém světě, jako je například nedávná 19. mezinárodní soutěž v nošení břemene v Číně.

Přečti si také:   In-line brusle si zamiluješ: Zjisti proč

Účastníci závodu musíeli nést břemeno ve tvaru obruče, která zahrnuje zábavnou směsici věcí, jako je například lidská lebka, lidská ruka a další roztodivné tvary, naštěstí ne reálné. V průběhu závodu se účastníci snaží udržet obruč na svých ramenou. Svým specifickým charakterem se nošení zábavného břemene vymyká běžným sportům a bezesporu zaujme mnoho zájemců, ať už u nás, nebo v zahraničí.