Mobilní telefon představuje neocenitelného pomocníka každého současného člověka. Které tři modely patří pro letošek k tomu nejočekávanějšímu v tomto segmentu? Dočkáme se i vlajkových lodí populárních značek. Jaké budou?

Apple iPhone 15

Mezi nejočekávanější mobilní telefony už tradičně patří ty z dílny značky Apple. Každoročně se tak nese podzim ve znamení očekávání nové řady chytrých mobilů. A celé řady spekulací, než dojde k definitivnímu odhalení reálných parametrů.

Údajně by se nové modely měly představit letos v září. Pro letošek má iPhone s pořadovým číslem 15 doslova rozdrtit svoji konkurenci. Dorazit na trh má vůbec nejlépe vybavený smartphone s přídomkem Ultra. Již nyní mu předpovídají analytici zářnou budoucnost, a to především díky osazení čipem Apple A17 Bionic.

První konkrétnější informace, které můžeme vydedukovat z dostupných renderů také například odhalily absenci bočního tlačítka pro ovládání zvuku. Dostat má přístroj také velmi úzké rámečky kolem displeje.

Samsung Galaxy Z Fold 5

Nijak významně nezaostává ohledně vývoje novinek ani značka Samsung. Hojně se hovoří zejména o dalším přírůstku do rodiny skládacích zařízení v podobě Samsung Galaxy Z Fold 5. Obrazovka se má složit zcela naplocho a obě její poloviny se budou dotýkat bez mezery.

K zatím nepotvrzeným zvěstem patří zmínky o procesoru. Tím by měl být Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který by měl využívat 4nm proces. Slibně vyhlíží také fotoaparát, mluví se o 108Mpx hlavním snímači a 12Mpx ultra širokoúhlé kameře.

Z dalších specifikací se spekuluje nad tím, že telefon získá stejný vnější displej jako loňský model. Konkrétně informátor Ice Universe přišel se zprávou, že by měla mít novinka obrazovku s úhlopříčkou 6,2″.

Xiaomi 13

Populární čínský výrobce telefonů také pro rok 2023 přispívá svou pověstnou troškou do mlýna. Respektive do segmentu špičkových smartphonů. Xiaomi se navíc příliš nezdržuje a svou novinku už tak stihl fanouškům technologií představit, ač máme teprve začátek roku.

Přečti si také:   Vlastní bydlení bez kompromisů: Praha 5 nabízí přírodu i kulturu

Konkrétně Xiaomi 13 je základním modelem, nejvyšším představitelem „třináctkové“ série je model s označením Pro. Ovšem ani základní telefon se za svou výbavu jednoznačně stydět nemusí. Jde o perfektně vyladěnou vlajkovou loď.

Hlavními devizami nového smartphonu se stal především procesor Snapdragon 8 Gen2, displej s maximálním jasem až 1 900 nitů nebo špičková fotovýbava, pod níž je podepsána společnost Leica.

Vybrali jste si z našeho přehledu mobilních telefonů? Pokud ne, nevadí, současná nabídka dostupných smartphonů je naštěstí mnohem širší. Vybírejte mobilní telefony v akci.