Dnes je tak velké množství módních stylů, že si můžeš vybrat, co sedí právě tobě a nemusíš u toho ani moc přemýšlet, jestli je to zrovna in nebo ne. A když dokážeš být originální a vytvořit si look, který vystihuje jenom tebe, máš vyhráno. Dnes je totiž důležitá osobnost. Pokud ji dokážeš pomocí outfitu podtrhnout, přidá ti to na atraktivitě. My přinášíme menší přehled názvů stylu oblékání pro inspiraci.

Moderní názvy stylu oblékání

Athleisure

Během covidu se hodně prosadil tento módní styl, protože je velmi jednoduchý a pohodlný. Vypadá tak, jakoby fitko bylo tvým druhým domovem. Pro holky legíny, triko, když zezadu na šíji vykukuje kousek sportovní podprsenky, také to není na škodu. Pro kluky sem zase patří stylové tepláky nebo oversize mikina. Na předním místě je zkrátka pohodlí.

Hippie

Hippie styl se proslavil v šedesátých letech a od té doby se v různých obměnách objevuje dodnes. Je vzdušnýsvěžípohodlný a většinou barevný. Dlouhé volné šaty, široké kalhoty, nejrůznější ozdoby, květiny, fantazii se meze nekladou. Pokud jsi kreativní a chceš nosit originální kousky, které nikdo nemá, tak zde je rozhodně vítané, když popustíš uzdu své fantazie.

Hipster

Hipsteři jsou ve městech, v kavárničkách, neplýtvají a zajímají se o udržitelnost. Hipsterství je totiž určitá filozofie. Používají se staré kousky oblečení, ale třeba i nábytku a jiných věcí. Úzké potrhané džíny, které už něco zažily (nebo tak aspoň vypadají), tričko a flanelka. Pořádné brýle, kotníkové boty, šátek, klobouk nebo čepice a look je hotov.

Tomboy

Prostě ženy v pánské módě. Pokud se jako žena líp cítíš v pohodlném chlapeckém oblečení, pak je pro tebe vyhrazen celý tento styl, ve kterém můžeš najít spoustu inspirace. Pánské účesy, košile, volnější kalhoty a pánské boty, to je styl oblékání tomboy.

Přečti si také:   Léto je za rohem: Jak se na něj stylově a bezpečně připravit?

Oversized

Tak trochu oblečení o dvě čísla větší, než je tvoje velikost. Nejvíce sluší štíhlé postavě, ale nenech se omezovat, pokud se ti líbí. Jde hlavně o pohodlnost a o to, ať se cítíš dobře.

Yuccie

Vychází ze slov „young creative individuals“ a je pro lidi, kteří se snaží žít intelektuálně i kreativně. Podobají se hipsterům, ale méně času tráví v kavárnách. Jsou aktivnější a ambicióznější. Jsou cílevědomí a zaměření na kariéru a osobní růst. Mají rádi design, nakupují lokální produkty, zajímají se o ekologii. Snaží se mít vlastní projekty, zajímají je investice. Pokud je ti tohle blízké, pak se možná najdeš v tomto stylu. Chceš se hezky oblékat, dobře bydlet, zajímavě jíst a trávit volný čas, a to vše samozřejmě sdílíš na sítě? Pak je tento styl něco pro tebe.

nazvy-stylu-oblekani-yuccie

Business look

Jak už název napovídá, jedná se původně o oblečení vrcholných manažerů, které bylo především formální a spíše uhlazené. Kalhotové i sukňové kostýmy, obleky, decentní barvy, nejčastěji kombinace černé a bílé proložené jednou další barvou. Můžeš mít košili, dámy můžou ozvláštnit svůj look nějakým pánským prvkem, jako je kravata nebo vesta, ale pořád je důležité dodržovat formálnost oděvu.

Health goth

Zde je hlavním prvkem určitá temnota. Ať už to bylo v hudbě, v módě, ve stylu života. Určitým způsobem z toho vychází gothic styl a emo styl, které už příliš nefrčí, ale stále si ještě nějaké příznivce najde. Dneska už má zase trochu jinou podobu, nosí se postroje, různé obojky, černý latex či síťovina. A ani tomuto módnímu stylu se nevyhnulo propojení se zdravým životním stylem a ekologií. Takže zde najdeme vegany, aktivisty za práva zvířat, ekologické nadšence apod.

Cutester

Tento styl si libuje v pestrých barvách, ve kterých má být určitá hravost a roztomilost. Komiksové postavičky, emotikony, a hlavně duha a jednorožci, to je tento svět. Barevné vlasy, třpytky, barvičky a hodně úsměvu.

Máme i několik módních tipů pro konkrétní příležitosti. Zjisti, jak se obléct na přijímačky na SŠ nebo na první rande!