Balayage nebo taky “balajáž” je populární barvící technika, která na tvých vlasech vykouzlí přirozený zesvětlující efekt. Je to skvělé vlasové oživení pro nadcházející léto. S touto technikou se nemusíš bát odrostů nebo poškození vlasů. Balayage vytváří jakoby sluncem zesvětlené proužky, na které jsme byli zvyklí v dětství. Zapomeň na melír a rozzař své vlasy touhle převratnou technikou!

Vhodná délka a barva vlasů

Balayage je skvělá v tom, že je vhodná pro jakýkoliv účes. Ať už máš na hlavě pixie střih, mikádo nebo máš vlasy jako Locika. Je samozřejmé, že pokud jsou tvé vlasy delší, budou na nich světlé prameny více viditelné. Pro co nejlepší efekt se doporučuje aplikovat Balayage na mikádo a delší vlasy. Ale není to podmínka! Skvěle vypadá na jakémkoliv vlasovém střihu. 

A co se týká základní barvy? Nemusíš se bát! S Balayage si můžeš vyzkoušet všechny barevné kombinace! Nemusíš se omezovat pouze na světlé prameny. Pokud jsi nositelkou černých vlasů, můžeš si do nich nechat aplikovat například bordeaux akcenty. Můžeš si prostě pohrát s barvami. Černá, červená, modrá, zelená, vše je dovoleno. Nejběžnější je však Balayage na hnědé vlasy, která vytváří krásné zlaté pramínky.

Druhy

Samozřejmě neexistuje pouze jeden druh. Je jich nepočítaně a zahrnuje všechny možné i nemožné barvy a jejich kombinace. My ti tu představíme ty dvě nejznámější nejpopulárnější.

Kalifornská Balayage

Tato technika dodává vlasům svěží a ležérní nádech. Obarví se výrazně více pramenů než u běžné Balayage a mísí se zde různé odstíny blond. Od ledové až po sladkou medovou. Vlasy ti tedy budou hrát opravdu všemi barvami. A jelikož je tento styl ležérní, není třeba vlasy tak často přebarvovat a odrosty jsou méně nápadné. 

Červená Balayage

Červená Balayage se stává v posledním období velkým trendem. Zatímco ta kalifornská je vhodná pro vlasy světlé, červená vypadá zase nejlépe na těch tmavých. S touto technikou ti ve tvých inkoustově černých vlasech budou plavat červené pramínky. A opět jde o velmi přirozený vzhled, ač je zde přítomná červená barva.

Přečti si také:   Jak se obléct na rande a okouzlit?

Balayage vs. ombré

Balayage narozdíl od ombré je technikou poněkud ležérnější a rozhodně vypadá přirozeněji. Zatímco u ombré se zesvětluje každý jednotlivý pramen až ke konečkům, u Balayage je běžné, že jsou některé tvé prameny stále tmavé. Ombré je prostě dvoubarevný styl s jasnějším přechodem. Nepracuje se při něm s jednotlivými pramínky a přechod od tmavého odstínu ke světlému je výraznější a rozhodně není tak přirozený. Za to každá Balayage je originální a hodně záleží na šikovnosti a fantazii kadeřnice. Tvé vlasy se náhle proměňují v její malířské plátno.

Cena a výdrž

Jednou z nejčastějších otázek ohledně této techniky bývá: Jak dlouho Balayage vydrží? Výdrž je jedna z jejích největších výhod. Zatímco tradiční melír je třeba upravovat každých pár týdnů, dobře udělaná Balayage ti vydrží v průměru tři až čtyři měsíce.

Pokud se ptáš na cenu, částky jsou hodně individuální a liší se podle kadeřnictví a délky či hustoty tvých vlasů. Doporučuje se připlatit si za šetrnou barvu a zkušenou kadeřnici. V průměru se cena pohybuje od 1200 Kč po 2000 Kč.

Jak o Balayage pečovat

Pokud byly tvé vlasy upraveny touto technikou, musíš mít na paměti především jejich šetrné mytí. Když si budeš mýt vlasy každý den, barva rychleji vybledne. Vlasy by se neměly mýt více něž dvakrát až třikrát týdně. A nezapomeň používat kondicionér, ten však nenechávej působit déle jak 30 minut. Používej také přípravky bez sulfátů!

Jelikož se mají vlasy po obarvení tendenci vysušovat, je dobré používat také masky. Ale především své vlasy chraň před přímým slunečním světlem a vodou obsahující chlór!

Chceš se blísknout? Vyzkoušej originální make-up!