Chtěla sis někdy nechat ostříhat vlasy, ale kadeřník měl zrovna zavřeno, nebo dlouhodobě plno? Toužila jsi někdy změnit svůj účes, ale bojíš se, že by tě u kadeřníka stál zbytečně moc? Chtěla ses někdy stát kadeřnicí na jeden den a vyzkoušet si vlasy ostříhat sama doma, ale nebyla sis jistá, jak s prvním střihem začít? Pokud jsi odpověděla alespoň na jednu otázku slovem ano, čti dál, protože tento článek je přesně pro tebe. V tomto článku se totiž konečně dozvíš, jak si sama ostříhat vlasy tak, aby vypadaly jako ze salónu.

Jak se připravit na stříhání vlasů

Co vše vlastně musíš udělat, než se do stříhání pustíš? Umyj si vlasy šampónem a kondicionérem. Během stříhání bys ve vlasech neměla mít stylingové přípravky, nebo vlasy příliš mastné – mělo by to neblahý vliv na konečný výsledek.
Pokud máš vlasy přirozeně rovné, je dobré je mít při stříhání vlhké. Vlasy se ti budou stříhat lépe a nestane se ti, že si omylem uděláš nepěkný zub. Pokud však máš vlasy velmi vlnité, nechej je suché. Pokud bys je totiž stříhala, když jsou vlhké, mohly by po uschnutí a stočení se vypadat úplně jinak dlouhé, než jsi původně zamýšlela.
Vlasy si opatrně rozčeš a rozděl na pěšinku tak, jak vlasy budeš chtít nosit. Dále si připrav nůžky na vlasy, gumičky, zrcadlo a samozřejmě si vyber, který účes chceš vyzkoušet. Teď jsi zcela připravena, jdeme tedy na to!

Jak si sama ostříhat vlasy do podkovy

Vlasy střižené do podkovy jsou oblíbeným šik účesem. Budeš potřebovat jednu gumičku, do které všechny vlasy najednou sepneš. Gumičku měj vzadu v takové výšce, kde bys chtěla mít nejkratší část podkovy. Poslouží ti jako bod, kterým se při střihu řídit. Až budeš s výškou spokojena, postačí jen vzít nůžky do ruky a ustřihnout si všechny vlasy tam, kde gumička končí. Po sundání gumičky uvidíš, že vlasy jsou střiženy do podkovy. Pomocí dvou zrcadel se můžeš podívat na svůj nový účes se všech stran a nedokonalosti opravit.

Přečti si také:   Jak nosit ledvinku a pár kousků k inspiraci

Jak se sama ostříhat na mikádo

Mikádo, neboli bob, je dalším z oblíbených dámských účesů, který má mnoho podob. Na tento účes budeš potřebovat tři gumičky, kterými si rozdělíš vlasy na tři rovnoměrné díly. Dva na každé straně své hlavy a třetí vzadu. Poté nůžkami všechny tři části ustřihni. Vlasy podle zrcadla douprav. Tady můžeš skončit, pokud ale chceš vlasům přidat vrstvy, použij hřeben k vyčesání části vlasů směrem k zadní části hlavy. Drž část vlasů tak, aby konečky směřovaly nahoru a pomocí nůžek ustřihni konce. Tohle udělej na celé hlavě, dodá to tvým vlasům objem.

Jak ostříhat vlasy do postupna

Vlasy ostříhané do postupna dodají tvým vlasům obrovský objem, a navíc je to účes vhodný pro všechny tvary obličeje. Předkloň se a udělej si culík co nejvýše na své hlavě. Poté gumičkou sjeď až ke konečkům, kde ji nechej. Pokud chceš postupku spíše nenápadnou, můžeš dát gumičku níže, pokud ji chceš prominentní, můžeš gumičku nechat výše. Poté vlasy pod gumičkou ustřihni. Vlasy rozpusť a nůžkami douprav.

Jak ostříhat vlasy do ztracena

Pokud máš krátké oholené vlasy a vlastníš holící strojek na vlasy, nebude pro tebe problém si vlasy oholit sama doma. Vlasy se většinou zkracují od uší dolů. Použij strojek a několik různých nástavců, které postupně vyměníš. Nástavce by měly mít 3 mm, 2 mm a 1 mm. Nůžkami poté můžeš poupravit horní část svých vlasů.

Jak si sama ostříhat krátké vlasy

Pokud máš krátké vlasy, stříhání doma je skvělý způsob, jak ušetřit peníze i čas u kadeřníka. Vlasy si rozděl gumičkami na tři rovnoměrné díly. Dva na každé straně své hlavy a třetí vzadu. Poté nůžkami všechny tři části ustřihni. Použít na to můžeš i strojek na vlasy. Poté vlasy podle zrcadla douprav.

Jak si ostříhat dlouhé vlasy doma

Pokud máš dlouhé vlasy a chceš, aby ti dlouhé zůstaly, ostříhat se sama doma je skvělou volbou. Pokud chceš ostříhat pouze konečky, vlasy sepni do jedné až do tří gumiček ve výšce, kde chceš, aby ti vlasy končily. Ustřihni je a po rozpuštění podle zrcadla svůj nový účes douprav.

Nový sestřih můžeš dovést k dokonalosti díky balayage. Ven pak vyraž i s novým originálním make-upem.