Přijímačky jsou významným dnem v životě. Proto je hodně důležité nepodcenit přípravu, a to nejen v tom, jak se naučíš, ale také v tom, co si vezmeš na sebe. A proto ti rádi poradíme pár tipů, jak se obléct na přijímačky na sš, ono totiž není důležité jen uspět, ale taky si ten den užít a dobře se cítit.

Tipy, jak se obléct na přijímačky na SŠ

Vhodné oblečení na přijímačky je především vkusné, pohodlné a slušné. Řekneme si, co to je. Nejprve ale začneme tím, co si na přijímačky nebrat.

Co NE

Nenuť se do ničeho, co ti nesedí a neber si na sebe nic, co by jen zhoršovalo tvou nervozitu. To znamená vše, co škrtí, je příliš obepnuté, v čem se necítíš dobře. Není nic horšího, než když má dívka vysoké podpatky, na kterých neumí chodit. K nervozitě ze samotných přijímaček tak přibude další zdroj nervozity. Vynechej jakkoli problematické oděvy, tedy oblečení, které musíš příliš často upravovat či jakkoli kontrolovat.

Rozhodně nevol oblečení, které by někdo mohl chápat vyzývavě. Odhalený pupík, dekolt či příliš krátká sukně patří k jiným příležitostem, rozhodně ne na přijímačky. Podobně trička s různými nápisy taky nejsou tou nejlepší volbou.

Co ANO

Důležité je hlavně vkusné a slušné oblečení. Pokud je součástí přijímací zkoušky i pohovor, měl by být oděv formální, ale nepřežeň to, v obleku jít nemusíš. Úplně postačí například košile u chlapců a pohodlné šaty či kalhoty s blůzou u dívek. Nezapomeň hlavně na to, aby oblečení bylo čisté a upravené. Když se budeš dobře cítit ve svém oblečení, budeš se moci plně soustředit na výkon.

Přečti si také:   Jak si sama ostříhat vlasy? Tipy, jak na to doma

Pokud se jedná jen o písemný test, tak bohatě postačí jen to, co nosíš do školy. Ale opět platí, ať je to oblečení především slušné, čisté, upravené a není to nic vyzývavého či jakkoli jinak pohoršujícího. Určitě nezanedbej ani celkovou úpravu zevnějšku, kam patří hezký účes a příjemná vůně. Nezapomeň, že méně je více a s ničím to nepřežeň.

Za úpravu stojí určitě i vlasy a taková balayage ti bude slušet ať máš dlouhé, nebo krátké vlasy.