Ať už potřebujete prostor na práci, nebo na učení, pracovní koutek je jasná volba. Co byste si v něm měli pohlídat, aby vám v něm bylo příjemně ale zároveň i pohodlně? Máme pár tipů, jak si pracovní prostor přeměnit k obrazu svému, aby v něm ty nejlepší nápady přicházely samy.

Co by mělo být základem vašeho pracovního nebo studijního koutku?

 • pracovní stůl
 • kancelářská ergonomická židle
 • vhodné osvětlení
 • organizéry na papíry
 • stojan na pera a tužky
 • využít můžete i nástěnku nebo tabuli
 • cokoliv vám udělá radost (květiny, difuzér)

Zřídit si pracovní prostor můžete i jednoduše pomocí vyhledávání podle obrázku na Biano.cz. Stačí vám obrázek nebo fotka vysněného produktu, který byste rádi v pracovním koutě měli. Jen klikněte na ikonku foťáku, kam obrázek nahrajete, a pak už jen vybírejte z podobných nebo stejných produktů. Nabídku můžete také přizpůsobit pomocí filtrů pro výběr ceny, barvy, materiálu, dekoru, funkcí, stylu a dalších.

Teď se ale pojďme zaměřit na to nejdůležitější alfu a omegu všech studijních koutků i pracoven. Je to kancelářský psací stůl, který vám bude vyhovovat po všech stránkách.

Co by měl kvalitní kancelářský stůl splňovat?

 • měl by pro vás mít vhodnou výšku, abyste se nad ním nemuseli krčit
 • jeho konstrukce by měla být masivní a stabilní
 • pohlídejte si i nosnost, aby stůl pojal veškeré věci, které potřebujete
 • odolný povrch je klíčový, jinak v něm po pár měsících používání budete mít rýhy a oděrky
 • množství úložných prostor

Kromě individuálních požadavků si pojďme představit typově 6 odlišných stolů. Najdete si mezi nimi ten váš?

1.Výškově nastavitelný stůl pro práci i ve stoje

Výškově nastavitelný stůl je ideální pro ty, kteří rádi pracují vestoje. Vybrali jsme neutrální kus v bílém a grafitovém provedení. Výšku nastavíte pomocí tlačítka v rozmezí 62,5 do 127,5 cm. Je ideální pro vícero členů domácnosti, ale můžete si jej upravit i sobě na míru.

moderni-psaci-stul

2. Rohový stůl s nastavitelnou výškou

bily-rohovy-stul

Tento typ je vhodný pro lidi, kteří kolem sebe potřebují spoustu věcí. Rohové stoly také šetří místo v domácnosti. Výška stolu je nastavitelná pomocí elektromotoru. Navíc zkrátka využijete roh místnosti, který skutečně dodá vašemu “studijnímu koutku” ten pravý význam.

3. Skládací stůl se zásuvkami a výškovým nastavením

skladaci-stul

Kousek, který ocení designéři a další lidé, kteří potřebují prostor pro notebook a kreslení. Součástí stolu je také zarážka na papír, boční přihrádka na psací potřeby a dvě prostorné zásuvky. Sklon pracovní desky si můžete také uzpůsobit podle sebe. Aby kreslení i rýsování byla hračka a ne nezbytná povinnost.

4. Počítačový stůl i s kontejnery na dokumenty

Na obrázku je vidět, že se jedná o profesionální PC stůl, který by mohl být součástí každé kanceláře. Skládá se z výškově nastavitelného stolu s obrazovkou a krycím panelem, skříňky na PC, kontejneru se 4 zásuvkami a skříňky s dvířky. Pokud se právě za tímto stolem zavrtáte do herního křesla, nic vám chybět nebude.

pocitacovy-stul-s-kontejnery

5. Masivní stůl pro milovníky luxusu

masivni-psaci-stul

Tento kus je vyroben z vysoce kvalitního dřeva palisandru a manga, které jsou stabilní, odolné a mají dlouhou životnost. Je známo, že exotické dřeviny jsou mnohem tvrdší než dřeviny rostoucí u nás. Masivní stůl se tak stane vaším společníkem na celý život, od studijních let až po pracovní roky.

6. Designový kousek pro každou domácí kancelář

bily-psaci-stul-maly

Jednoduchý a minimalistický design stolu zajišťuje matná bílá deska z MDF a kovová konstrukce, díky níž je stůl stabilní. Stůl má otvor pro kabely a zásuvky. Díky tomu budete mít na pracovní ploše dostatek místa bez rušivých elementů.

Jaké jsou možnosti co do výběru stolů jsme představili. Třeba taková práce online teď půjde jako jedna báseň. 

Přečti si také:   Jak napsat odvolání na vysokou školu