Ženy touží po velkém a bujném poprsí již celé věky. Od nepaměti se využívaly babské rady, jak mít větší poprsí a ne vždy to dopadlo úplně dobře. Ku příkladu Italky ve středověku lezly v noci na střechy domů a odhalovaly svá ňadra měsíčnímu svitu, mumlaje při tom zaříkávadla. Ve Viktoriánské Anglii si zase ženy do prsou píchaly parafín. Efekt byl sice okamžitý, ale téměř nevyhnutelně vedl k rakovině. V Thajsku je dodnes populární rostlina Kwaao khruhea. Kořen této rostliny prý dokáže vykouzlit nádherná ňadra i mužům! My ti zde ukážeme několik českých babských rad, které ti však zdravotně nijak neublíží.

Babské rady, jak mít větší poprsí

Nejznámější česká odpověď na otázku: „Jak zvětšit dekolt?,“ je bezpochyby černé pivo. Doporučovaly ho již naše babičky a prababičky, takže na tomto triku musí být alespoň špetka pravdy. Vedle černého piva se hojně doporučují také vejcemlékojogurtysója a buráky.

Kromě zařazení určitých potravin do jídelníčku, se užívá také střídání teploty vody při sprchování. Zkus se tedy obrnit a při své rutinní koupeli střídej teplou a studenou vodu. Mělo by to vést nejen k větší imunitě, ale také k lepšímu prokrvení prsou a tím k jejich zvětšení. 

Třetí babskou radou na našem seznamu je tzv. profackování. Poprsí by se mělo alespoň jednou denně rytmicky prohmatávat a fackovat. Není to sice nic příjemného, ale prý to skutečně pomáhá.

Jak podpořit růst prsou v pubertě

Obvykle nám začínají prsa růst okolo 9.–12. roku života. Jejich tvar se mění celý život, takže to není nic nezvratitelného. Nejvíce však velikost můžeme ovlivnit právě během puberty. Růst prsou ve 14 letech je již na svém vrcholu a je dobré jej v tuto chvíli podpořit několika málo bylinkami s obsahem fytoestrogenů. Rozhodně v tomto období jez hodně sóji a výrobků z ní. Používej také anděliku čínskou nebo fenykl. Všechny tři zmíněné rostliny upravují hormonální rovnováhu, přispívají ke tvorbě estrogenu a tím podporují růst ňader.

No a jak urychlit růst prsou v 15, pokud jejich vývoj probíhá až nesnesitelně pomalu? Pomohou nám opět nějaké ty bylinkyJam čínský ti pomůže k prokrvení hrudníku a tím by se tvá prsa mohla vzpamatovat a konečně začít růst. Serenoa plazivá zase pomáhá k dělení buněk v prsních žlázách. Pokud ji budeš pravidelně konzumovat, měla by ti prsa začít růst viditelně rychleji.

Přečti si také:   Jak micelární voda ke slávě přišla

Jak si zvětšit prsa cvičením?

Cviky na zvětšení prsou jsou známá a ověřená věc. Pokud těmto cvikům věnuješ okolo dvaceti minut denně, měla by tvá prsa prokazatelně povyrůst a nabrat tvar.

  1. Nejvíce doporučovaný cvik jsou obyčejné kliky. Když je budeš dělat často a pravidelně, zvětší se ti prsní svaly a tím i samotná ňadra.
  2. Ke klikům přidej i tzv. tisknutí dlaní proti sobě. Postav se rovně, dej dlaně proti sobě a tlač. Cvik opakuj tak 10×.
  3. Na poslední cvik budeš potřebovat podložku, protože u toho budeš ležet a nesmí ti to být nepříjemné. Na tu podložku si lehni a rozpaž ruce. Nejlepší bude, když v nich budeš mít nějaké lehké činky. A teď ty rozpažené ruce se závažím zvedni nad hlavu a zase je polož dolů. Tento cvik opakuj tak 20×.

Jak ukládat tuk do prsou?

Poslední možností, jak si bez operace zvětšit poprsí je ukládat svůj tělesný tuk pouze do oblasti ňader. Ač se to zdá téměř nemožné, jsou zde způsoby, jak toho docílit. Nejsou ovšem zaručené, a ne každému fungují. 

V prvé řadě jsou tu samozřejmě různé medikamenty a doplňky stravy, které slibují právě výše zmíněný efekt. Je prokázáno, že některým ženám pomohly a skutečně se jim s jejich pomocí začal ukládat tělesný tuk pouze do oblasti prsou. Jde však o naprosté minimum.

Pokud už jsi starší, můžeš si dovolit nejen plastickou operaci prsou v podobě implantátů, ale také v podobě zvětšení ňader vlastním tukem. Zkrátka jde o metodu, kdy ti odeberou tvůj tuk z boků, stehen nebo hýždí a vypíchnou ti jej do prsou. Je to však stále zásah do tvého těla a výsledný efekt nemusí být trvalý.

Kdybychom se však měli vrátit k léty prověřeným babským radám, na ukládání tuku pouze do prsou existuje pouze jedna. Jakmile sníš nějaké extra tučné jídlo, měla by ses postavit do stojky a vydržet tak nejméně pět minut. Tuk by se ti, podle našich babiček, měl tímto způsobem začít ukládat v horní části těla, tedy v ňadrech. Účinnost této metody je silně diskutabilní, ale za zkoušku nic nedáš.

Necítíš se psychicky dobře? Pak si přečti pár rad, co dělat, když se nedaří.