Každý z nás se občas cítí, že přešlapuje na místě, nemá motivaci a vůbec nemá chuť žít naplno. Pokud na sobě pozoruješ, že tě síly opouští, je nevyšší čas najít vhodné stimuly. Proto jsme pro tebe vybrali ty nejlepší motivační filmy, které tě zaručeně nakopnou.

Pokud se cítíš mizerně a točíš se v bludném kruhu, je čas na „psychický doping“. Nejlepší motivační filmy mají moc změnit náladu a přemýšlení. Víš, že dokonce existuje filmová terapie? Je to unikátní metoda, která slouží jako vzpruha pro duši, k uvolnění napětí, a dokonce se doporučuje během rekonvalescence. Které filmy pomohou změnit pohled na svět?

Divočina (Wild, 2014) 

Každý z nás má občas chvíle, kdy se cítí opravdu na dně. Hlavní hrdinka Cheryl (Reese Witherspoon) má pocit, že už nemůže klesnout hlouběji ke dnu. Po ztrátě milované matky a krachu manželství má pocit, že už jí nezbylo vůbec nic. Začarovaný kruh drog a vztahů na jednu noc je přerušen náhlým rozhodnutím, zdolat známou horskou stezku Pacific Crest Trail. Nulová zkušenost s divočinou, nepřipravenost a boj o holý život ji provází po celou cestu. Na konci cesty najde vytoužený klid v duši a vlastní sílu.

Pokojný bojovník (Peaceful Warrior, 2006) 

Výborný film podle knižní autobiografie Dana Millmana pojednává o obrovské vůli stát se olympijským vítězem a touze být vyrovnaným člověkem. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě. Má vše-divoké party, holky, poháry, motorky. Těžký úraz změní jeho pohled na svět. Zjistí, že se musí ještě hodně učit a postupně se z něj stane pokojný bojovník.

Tip: Víš, že jednotlivé Harry Potter díly v sobě skrývají také mnoho motivace? Je to právě jeho vnitřní síla, která mu pomohla stát se z obyčejného kluka neohroženým bojovníkem proti zlu.

Nedotknutelní (Intouchables, 2011)

Čerstvě propuštěný trestanec a ochrnutý aristokrat, na první pohled neslučitelná dvojice. Jak to může dopadnout? Když si Philippe vybere na místo osobního asistenta živelného mladíka, který má navíc kriminální minulost, nevěstí to nic dobrého. Dvojice si však vytvoří naprosto unikátní přátelství, kde propojí klasickou a moderní hudbu, nesourodé povahy a zdánlivě zajeté stereotypy. Motivační komedie s prvky dramatu si získala velkou oblibu.

Jíst, meditovat, milovat (Eat, Pray, Love, 2010)

Liz (Julia Roberts) je moderní žena a má vše – krásný dům, kariéru a manžela. Přesto se cítí ztracená. Poslední kapkou je rozvod, který jí zcela rozvrátí zajeté koleje. Vezme si roční dovolenou a zcela proti svým zásadám riskuje, aby opět našla rovnováhu. Během svých cest po světě poznává krásy meditace a dobrého jídla. Na Bali potká i lásku.

Pošli to dál (Pay It Forward, 2000)

Snímek o tom, jak změnit svět kolem sebe. Odrazovým můstkem je situace, kdy novinář přijde během policejní akce o svoje auto, vzápětí mu neznámý muž věnuje svého jaguára a nic za to nechce. K vysvětlení nepochopitelné situace se musíme vrátit o čtyři měsíce dříve. Malý Trevor dostane ve škole zvláštní úkol. Vymyslet projekt, jak změnit svět okolo sebe. Přijde na způsob, který by mohl fungovat a začne hned sám od sebe. Vypracuje řetězec štěstí a vše vezme netušené obrátky.

Přečti si také:   Nejlepší hororové filmy roku 2022 pro každého fanouška děsivého žánru