Apple iPad se v poslední době stává běžnou součástí studentské výbavy. Je lehký, skladný a spolehlivě dokáže nahradit tunu sešitů. Se správnými aplikacemi ti to ve škole půjde mnohem líp. Které to jsou, s čím pomůžou a kde je stáhneš, se dozvíš v tomto článku.

1) Všechny zápisky na jednom místě s Microsoft OneNote

Ať už vlastníš nejnovější iPad 2022 nebo jiný starší model, tak ti Microsoft OneNote odlehčí tašku od sešitů, protože všechny školní zápisky z různých předmětů budeš mít ve svém tabletu. Výhodou je, že zápis nasdílíš se spolužáky, společně ho můžete upravovat a rozšiřovat. Tuto funkci oceníš hlavně, když budeš na hodině chybět. S OneNot ti tak neunikne důležitá látka a na písemku či zkoušku zvládneš levou zadní.

Poznámky můžeš obohatit o obrázky, odkazy a dokonce hlasové zprávy. Appka poběží také na Androidu, takže pokud nejsi zrovna příznivcem Apple nebo nevlastníš iPad, tak i přesto využiješ všech jejich výhod. Aplikaci stáhneš zdarma buď na Apple Store, nebo Google Play.

2) Buď produktivní a vypěstuj strom s Forestem

S udržením pozornosti při učení nebo práci na úkolu ti pomůže aplikace Forest. V aplikaci si jednoduše nastavíš čas, po který se budeš soustředit na práci. Pokud dokážeš neprokrastinovat – nekoukat na notifikace a sociální sítě – tak vypěstuješ strom a získáš za to body.

Na vývoji aplikace se podílí agentury, jež spolupracují na obnově deštných pralesů. Ve výsledku můžeš opravdu vypěstovat reálný strom, podmínkou je získat dostatek bodů. Když se ti to povede, zástupci aplikace Forest za tebe strom opravdu zasadí.

Přečti si také:   Jak si vybrat notebook a kolik do něj investovat?

Aplikace je placená a poběží jak na iOS, tak na operačním systému Android.

Apple-iPad-nejlepsi-aplikace-pro-studenty

3) Nejen pro domácí úkoly využiješ myHomework Student Planner

Ztrácíš přehled o tom, co tě v následující dny a týdny čeká? Veškeré své povinnosti si naplánuj s aplikací myHomework Student Planner. Zaznamenáš tam domácí úkoly, všechny zkoušky a písemky, plánovanou práci na projektech, mimoškolní aktivity, nebo schůzky. Díky tomu už nic nezmeškáš. Appka je zdarma, za verzi premium však musíš zaplatit. Poběží ti na iPadu Pro 2022 i obyčejném tabletu s Androidem.

4) Rozvrh hodin pomůže uspořádat Class Timetable

Celý svůj rozvrh hodin si jednoduše přetáhni do appky a měj ho stále pod kontrolou. Class Timetable tě upozorní, kdy začíná vyučovací hodina, pokud si zapneš a povolíš notifikace. K jednotlivým předmětům si přidej další nezbytné informace, např. v jaké učebně se hodina koná. Aplikaci využijí školáci na základce, studenti na střední i vysoké škole, navíc je zcela zdarma.