Jedná se o jeden z nejoblíbenějších produktů na čištění pleti. Světlo světa spatřila v 80. letech ve Francii a ihned se stala nepostradatelným pomocníkem moderních Pařížanek. Oblibu si získala po celém světě, v oblastech s tvrdou vodou si vydobyla neotřesitelnou pozici. Hvězda jménem micelární voda. Už jste o ní slyšeli?

Zázrak jménem micela

Slovo zázrak zde ale není zcela na místě. O žádnou magii se opravdu nejedná, v tomto případě úřaduje fyzika a její zákony. V čem tedy spočívá „kouzlo“ micelární vody? Jak již napovídá název produktu, její úspěch spočívá v tzv. micelách, tedy drobných částečkách kulovitého tvaru vázajících na sebe nečistoty. Díky své povaze si hravě poradí jak s nečistotami rozpustnými ve vodě (prach), tak i s těmi tukového původu (kožní maz, make-up). Zkrátka micela nečistotu obklopí, vtáhne ji dovnitř a odstraní z pokožky. Jednoduše si představ magnet přitahující k sobě vše nepatřičné. Co chytí, už nepustí. A výsledek? Kompletně odlíčená a vyčištěná pleť.

Jak na to?

Micelární vodu můžeš používat denně, a to ráno i večer. Večer se spolehlivě zbavíš líčení a ostatního nepořádku, ráno zase odstraníš zbytky mazu, odumřelých buněk a nočního krému. Na její nanášení použij jednorázový vatový tamponek či k životnímu prostředí šetrnější varianty – odličovací utěrku, bavlněný tampon. Nakapej několik kapek a začni jemně čistit nejprve pleť okolo očí, následně zbytek obličeje. Celý proces opakuj tak dlouho, dokud nezbavíš obličej všech nečistot (tampon zůstane čistý). Bonus na konec – to vše bez drhnutí a dření pokožky.

miceralni-voda-pouziti

Plusové body

Rychle a efektivně odlíčí. Zklidní pleť, neboť vyrovnává pH pokožky. Bude pro tebe představovat výraznou úsporu, jelikož stačí pouze jeden produkt, nemusíš použít odličovač očí, odličovač pleti, pleťovou vodu nebo mléko a pleťové tonikum. Dále si připisuje praktičnost, použiješ ji kdekoli, nepotřebuješ být u zdroje vody. V neposlední řadě jí do karet hraje univerzálnost, neboť vhodně zvolený a kvalitní produkt snese i citlivá pokožka.

Přečti si také:   3 typy letních táborů v zahraničí: Který ti padne?

I kosmetika má vady na kráse

Nejnovější výzkumy ukazují, že tento kosmetický produkt nelze používat nepřetržitě a do nekonečna. Micelární voda de facto funguje stejně jako prací prostředky, šampony a další čisticí prostředky. Jejich primární funkcí je tedy odstraňovat špínu, avšak se vším nežádoucím může bohužel mizet i přirozený tukový film pokožky, což může vést k vysušování kůže. Dopřej pleti i sobě „micelární detox“ a načas ji vyměň za jiné produkty. Zabráníš tak tomu, aby pleť nebyla příliš vysoušená a nestala se přecitlivělou.

Přijmi také užitečnou radu: vždy sleduj složení a vyhni se vodám obsahujícím alkohol a surfaktanty (složky podporující rozpustnost micel). Kvalitní micelární voda obsahuje pouze malé množství micel, které nejsou syntetické, dále obsahují estery mastných kyselin a glycerolu. Takovým požadavkům odpovídá např. Sensibio H2O. Musíš zkoušet a poznat, co ti vyhovuje.

nejlepsi-miceralni-voda

Opláchnout či neopláchnout?

Vskutku Hamletovská otázka… Stejně jako u Shakespeara je i v tomto případě odpověď nejednoznačná. Názory odborníků se liší, ale většina se přiklání k opláchnutí. Proč by se měla opláchnout? Jedná se o prostředek k čištění pleti, nikoli určený k péči o ni.