Studentský i pracovní život může být zdrcující a čas od času to na člověka dolehne a potřebuje si zalézt do svého hnízdečka a odříznout se od světa. Anebo potřebuješ absolutní klid na práci a učení, bez jakýchkoliv vnějších rušivých vjemů. S tím pomohou venkovní rolety, které jednoduše stisknutím tlačítka zatáhneš, a okolní život jako by neexistoval.

Venkovní rolety jsou multifunkčním pomocníkem

Funkcí venkovních rolet není jen zatemnění oken a zabránění prostupnosti světla, ušetří také až 30 % nákladů na energie. V létě poskytují ochranu před slunečními paprsky a jejich žárem, nemusíš po domě rozmisťovat větráky. V zimě naopak drží v bytě teplo a ty takzvaně netopíš pánu bohu do oken. Mimo to poskytují venkovní rolety větší soukromí a zabezpečují dům před krádežemi i přírodními vlivy. Vnitřní prostory spolehlivě odhluční a poskytnou ti klid i nad rušnou ulicí či protějšímu nádraží.

3 hlavní funkce venkovních rolet:

  1. ochrana před sluncem a UV zářením
  2. úspora energie a udržitelnost
  3. bezpečnost a zvuková izolace

Jaké typy venkovních rolet existují?

Při slovním spojení „venkovní rolety“ se ti pravděpodobně vybaví klasické zatemňovací rolety, které se jako celek spouštějí shora dolů. Jejich lamely se nedají naklápět a jsou tedy jednodílnou izolací od venkovního světa. Kovový box, do kterého se rolety navíjejí, bývá buď viditelný nad oknem, nebo zabudovaný do fasády. Jaké jsou ale další možnosti venkovního zastínění?

  • Venkovní žaluzie: Fungují na stejném mechanismu jako venkovní rolety, pouze s tím rozdílem, že žaluzie si můžeš naklopit a upravovat tak prostupnost světla.
  • Screenové rolety: Tkané rolety, které propouštějí světlo, ale omezují sílu slunečního záření. Vytvářejí útulnou atmosféru domu a brání pohledům zvenčí, zatímco umožňují výhled ven.
Přečti si také:   Léto je za rohem: Jak se na něj stylově a bezpečně připravit?

Zútulni si své bydlení

Venkovní zatemnění spolehlivě odcloní slunce a v zimních měsících naopak udrží teplo v místnosti. Krom toho dotváří také atmosféru a z prostoru dokáže v mžiku udělat temnou místnost, ve které tě nic neruší. V případě pronájmu nelze venkovní zatemnění instalovat na vlastní triko, proto se budeš muset spolehnout na staré dobré látkové nebo panelové závěsy.