Dnes tu máme téma, které vám pomůže vstát z postele s úsměvem na tváři – rychlá, snadná a zdravá snídaně. Všichni víme, že čas ráno je často omezený, a přesto je snídaně klíčovým jídlem dne. Tak proč si ho neudělat snadným a zároveň zdravým? Máme pro vás 5 tipů na rychlé a chutné snídaně, které si můžete užít, aniž byste museli strávit hodiny v kuchyni.

Ovesné vločky se sezonním ovocem a ořechy

Ovesné vločky jsou rychlé a doplní vám dlouhotrvající energii. Stačí je smíchat s mlékem, jogurtem nebo rostlinným mlékem a přidat sezonní ovoce a trochu nasekaných ořechů. To vám zajistí bohatou dávku vlákniny a vitamínů na start dne.

Smoothie s jogurtem nebo rostlinným mlékem

Smoothie jsou skvělou volbou, pokud máte minimum času. Stačí hodit do mixéru jogurt nebo rostlinné mléko, nějaké ovoce a trochu medu nebo čekankového sirupu pro oslazení. Můžete si přidat i špetku ovesných vloček pro texturu.

Rychlá omeleta se zeleninou

Omeleta je jedním z těch pokrmů, které můžete připravit rychle a upravit podle svých chutí. Rozklepněte dvě vajíčka, zamíchejte je s nasekanou zeleninou (např. paprika, rajče, špenát) a smažte na pánvi. Hotovo je během pár minut! Výživná rychlá bezlepková snídaně.

Avokádové toasty

Avokádo je plné zdravých tuků a vlákniny, což ho činí skvělou volbou pro rychlou snídani. Rozmačkejte avokádo a natřete ho na toast. Na vrch můžete přidat rajčata, sýr nebo hořčici, pokud máte rádi pikantnější chuť.

Palačinky z pytlíku

To nejrychlejší nakonec: palačinky z pytlíku! To je skvělý tip na rychlou a zábavnou snídani. Stačí si koupit hotovou směs na palačinky, smíchat ji s vodou, nalít na pánev a nechat smažit. Palačinky můžete posléze ozdobit ovocem, čekankovým sirupem nebo medem, podle svého gusta. Takový ranní luxus! A aby to mělo nějakou výživovou hodnotu, volte ty proteinové. Které jsou ty nejlepší? Mrkněte na srovnání proteinových palačinek.

Přečti si také:   Mám žízeň, ajajajaj. Nadsázka je sranda, závislost ne

Nezapomeňte, že i rychlá a snadná snídaně může být zdravá. Vyberte si jeden z těchto tipů, abyste měli energii a dobrou náladu na celý den.