Maturita se blíží, a tak je čas vzít v úvahu, jak bude vypadat tvoje příprava na didaktický test z angličtiny? Tak seš tu správně a my pro tebe máme hned několik tipů, jak na to!

To dáš!

Než se do toho opřeš, určitě se bude hodit trochu motivace. Didaktické testy u maturity nejsou tak těžké, jak by se mohlo zdát – stačí se na ně trochu připravit, čímž si najedeš jejich systém a u maturity tě to tolik neznervózní a nepřekvapí – budeš vědět, do čeho jdeš a co se od tebe očekává. To, že seš teď tady znamená, že ti to není fuk a seš na dobré cestě – stačí si pár testů projít a dáš to levou zadní!

Příprava na didaktický test z angličtiny krok po kroku

Teď se spolu mrknem na to, jak se pustit do přípravy, aby to u maturity byla hračka.

1) Hledej informace na oficiálním webu maturity

Zjisti si aktuální požadavky pro rok, ve kterém budeš maturovat, a taky kdy tě to čeká. Testy jsou sice každý rok co do formy velmi podobné, ale malé změny se objevit můžou. Proto se nejdřív podívej na stránky Cermatu, kde veškeré informace najdeš. K angličtině pak podrobné info najdeš zde.

2) Projdi si zadání didaktického testu z předchozích let

Protože jsou zadání vždy na stejném principu, jen s obměnou obsahu, měla by příprava na didaktický test z angličtiny zahrnovat to, že si projdeš zadání z předchozích let. Díky tomu objevíš, ve kterých tématech máš ještě mezery a co je potřeba dopilovat. Taky ti to pomůže připravit se na to, jak jednotlivé úkoly v rámci testu vyplňovat.

Přečti si také:   Vypracovaná povinná četba 12: Farma zvířat

A až se do toho pustíš, nezapomeň si měřit i čas. Zkouška z anglického jazyka trvá celkem 110 minut – poslechová část je 40 minut, na část ověřující čtení a jazykové vědomosti a dovednosti máš pak 70 minut. Budeš mít přehled o tom, co jak dlouho asi trvá a naostro se ti pak nestane, že by tě některý úkol zdržel příliš dlouho a na ostatní by nezbyl čas.

3) Vrhni se na učebnice a cvičebnice

Jako poslední, co můžeš pro sebe v rámci přípravy udělat je, že si pořídíš alespoň jednu učebnici či cvičebnici, která obsahuje cvičná zadání na didaktický test z AJ, ideálně i s poslechem a klíčem se správným řešením úloh. Zjisti, jaké jsou nejlepší učebnice k maturitě z AJ.

Tak držíme pěsti, ať maturita dobře dopadne. Abychom ti to ještě více ulehčili, připravili jsme pro tebe článek na téma Malý princ: vysvětlení – jedná se o rozbor díla, který se ti může hodit u maturity z češtiny. Když si budeš chtít od přípravy k maturitní zkoušce z AJ oddechnout, máme pro tebe tipy na filmy. A co po maturitě? Co třeba brigáda online.