Chceš si osvojit angličtinu nebo jiný jazyk? Pak se koukej na filmy, které jsou vcelku snadné na pochopení. Dobrý tip je také podívat se na film nejdřív v češtině a po nějaké době znovu v angličtině. Už budeš vědět, o co jde, a tak snadněji porozumíš dialogům. Připravili jsme pro tebe několik klasik, které stojí za shlédnutí i v originále.

Forrest Gump

Kultovní film je téměř povinností každého filmového fanouška. Rozhodně stojí za shlédnutí, a to i v původním znění. Hlavní hrdina hovoří pomalu a srozumitelně. S Forrestem se tak nebudou ztrácet ani úplní začátečníci. Film se liší od původní knihy, ale to ti pro zážitek ani pro angličtinu rozhodně překážet nebude.

Forrest Gump – Trailer

Králova řeč

Příběh je inspirovaný životem britského panovníka. Nesmělý aristokrat se náhle ocitá na trůnu jako nový panovník Jiří VI. Potýkat se musí nejen s vlastními démony, ale i tím, že se jeho vlast ocitá na prahu druhé světové války. Působivý snímek si zamilovali nejen ti, kteří ocenili precizně zpracovaný náhled do duše skutečné historické postavy, ale i ti, kteří si u obrazovky opakují anglická slovíčka. Samotný hlavní hrdina se tu učí komunikovat a ty to můžeš zkusit s ním, pokud jsi v angličtině alespoň trochu pokročilý.

Králova řeč – Trailer

Sociální síť

Film sleduje vznik fenoménu, kterým se stala sociální síť Facebook. Hlavními hrdiny jsou extrémně inteligentní mladí muži, kteří si pochopitelně nárokují tvrzení, že zrovna oni přišli s tímto zlomovým nápadem. Jednostranné interpretaci se však film vyhýbá. Drama je vystavené na dialozích, takže se ti bude hodit i pro procvičování anglických slovíček, „materiálu“ k poslechu je opravdu dost. Film svou úrovní lze doporučit i pro začátečníky.

Sociální síť – Trailer

Chceš tipy na další filmy? Mrkni, co aktuálně patří mezi top filmy na Netflixu.

Přečti si také:   Nejlepší hororové filmy a jejich témata